NDS’de Ulu Önder Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 81. Yıl Dönümü Töreni

10 Kasım Pazar günü L2 ve L3 öğrencileri ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri tarafından hazırlanan ve Duru ile Aren tarafından sunulan çok nitelikli bir programla, Ulu Önder Atatürk’ü edebediyete intikalinin 81. yılında saygı ve özlemle andık.

Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’nin açılış konuşmasının ardından, 9’u beş geçe İstanbul’u baştan başa saran siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve hemen sonra İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu. Öykü’nün açılış konuşmasını, Muratcan’ın viyolonselde, Alara’nın ise piyanoda eşlik ettiği ve Ali Yakup’un seslendirdiği “Mustafa Kemal Seslense” başlıklı şiir izledi.

Ardından “Yiğidim Aslanım” adlı şarkıyı Müzik Kulübü’nden Yağmur, Efe, Can Deniz, Zeynep, Can ve Ece yorumladılar. Bu yorumu, gitarda Can eşliğinde Beliz’in seslendirdiği “Bu Kalp Seni Unutur mu?” adlı şarkı izledi. Ardından gitarda Deniz eşliğinde, Özer (10C) “Sen Yanımdasın” adlı şarkıyı seslendirdi.

Şarkı yorumlarını Zeynep, Yade, Naz, Talya ve Nehir’in sundukları modern bir bale gösterisi takip etti. Aren, Emir Alp, Kerem, Eren, Onur Emre, Ali Baran, Batu, Kaan, Can Deniz, Atahan, Ali ve Can Deniz’den oluşan halk dansları grubu, geleneksel bir Ege dansı olan bir zeybek gösterisi sundular.

Piyanoda Ulaş eşliğinde Nil, “Bir Kasım Sabahı” adlı şiiri seslendirdi. Ardından şanda Deren Su ve piyanoda Ulaş eşliğinde Bilge Hayat “İnönü Dolaylarında M. Kemal” adlı şiiri okudu.

Melisa’nın seslendirdiği ABD Başkanlarından J.F. Kennedy’nin Atatürk’ün 25. ölüm yıldönümündeki İngilizce konuşma metinden sonra, Türkçe Tiyatro Kulübü, “Mustafa Kemal Atatürk: Bir Liderin Portresi” başlıklı mizanseni sundu. Lâl ve Beren ise, fonda Ece’nin yorumu eşliğinde çağdaş bir dans gösterisi sergilediler.

Törenin sonunda Asaf Çağan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu. Gençliğin Atatürk’e cevabı ise 11 D sınıfı öğrencileri tarafından seslendirildi. Bu coşkulu tören Lise Müdürü Yann de Lansalut’nün teşekkürleriyle noktalandı.