NDS’de Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu’nun Konferansı

11 Haziran tarihinde, NDS, Türkiye’deki Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve hâlen İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu’nu ağırladı.

Prof. Dr. Karcıoğlu, okulumuzda her sınıfta sivil savunmadan sorumlu öğrenciler ile doğal afet ve acil durumların yönetim birimi AFET’in sosyal platformunda genel koordinatör olarak görev yapan Rezzak Elazat’ın danışmanlığında çalışan Sivil Savunma Kulübü üyelerine bir konferans verdi.

Konuşmacı, acil tıpla ilgili ayrıntıları dinleyicilerle paylaştı ve acil tıp uzmanlığını mevcut diğer tıbbi mesleklerle karşılaştırdı.

2009 yılından beri Acıbadem Üniversitesinde sağlık hizmetleri yüksekokulunda (ilk ve acil yardım) paramedikal programı başkanlığı yürüten Prof. Dr. Karcıoğlu, konuşmasının bitiminde lisenin Sivil Savunma Kulübü üyelerine sertifikalarını dağıttı. Ardından ilgili öğrenciler, Rezzak Elazat tarafından eğitim-öğretim yılı boyunca kulüp çalışmaları kapsamında verinen formasyon ve bilgilerin kendilerine sağladığı katkıyı dinleyicilerle paylaşmaya davet edildiler.