NDS’de L3 ve L4 Sınıfları için 2017-2018 Yıl Sonu Töreni

11 Haziran tarihinde, müdür yardımcıları Aurélie Frau Kozak ve Ahmet Enver Çetinçelik’in yönettikleri L3 ve L4 sınıfları yıl sonu töreni, Okul kurucu temsilcisi Soeur Monique eşliğinde gerçekleşti.

L4 sınıfından 9 öğrenci, lisedeki okul yaşamı boyunca ard arda alınan 6 takdir belgesi neticesinde ikinci dönem verilen üstün başarı ödülünü kazandılar.

Okul Müdürü Yann de Lansalut, müdür yardımcıları ve ilgili sınıf öğretmenleri, 11. sınıftan 60 ve 12. sınıftan 63 lise öğrencisine takdir belgelerini verdiler.

Tören, bu eğitim-öğretim yılında en iyi ortalamayı tutturan L3 ve L4 sınıfı öğrencilerine «prix d’excellence» başarı ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Ardından önce sınıf arkadaşları tarafından aday gösterilen ve sonrasında öğretmenleri tarafından seçilen lise öğrencilerine «prix d’honneur» onur ödülleri dağıtıldı.

Arkadaşları ve öğretmenleri tarafından yılın en iyi arkadaşı seçilen öğrencileri taltif eden onur ödülleri, L3 sınıfından 8 ve L4 sınıfından ise 6 lise öğrencisine verildi.

Sınıf başkanları, sınıf defteri sorumluları ile okula düzenli ve zamanında gelen öğrencilere de farklı sertifika ve ödüller dağıtıldı.

Ardından her ders ve her sınıf için öğretmenleri tarafından seçilen lise öğrencilerine ödül kitapları takdim edildi.

Son olarak yıl boyunca Çevre/Sürdürülebilir Yaşam Kulübü çalışmaları, Okul Öğrenci Birliği, Söz dergisi ve «Haiti için yüzüyorum» etkinliği vesilesiyle televizyon kanalı TRT Müzik’te «Lisede Müzik» yayınının gerçekleşmesine verdikleri katkı ile tenis ve Onur Komitesi’nde gösterdikleri performanslar için birçok öğrenciye pek çok sertifika ve ödül dağıtıldı.

Okul Müdürü Yann de Lansalut, tekrar söz alarak hem geçmiş yıllarda hem de içinde bulunulan eğitim-öğretim yılında sürdürülen ve törendeki slayt gösterisi sırasında tanıtılan etkinliklerin zenginliğine dikkati çekti. Ardından Notre-Dame de Sion Lisesinden ayrılan öğretmen ve personeli taltif edici sözlerle onurlandırdı.

Tören İstiklal Marşı’nın okunmasından önce, her yıl geleneksel olarak gerçekleşen L4 sınıfından bir öğrencinin L3 sınıfından bir arkadaşına bayrağı devretmesiyle son buldu.

2018 yılı genç mezunlarımıza şimdiden Türkiye’de veya yabancı ülkelerde sürdürecekleri üniversite eğitimleri için başarılar diliyoruz.