français | Türkçe

giriş

NDS’de İspanyol Il Vento Canta Topluluğu Konseri

24 Mart 2015’te NDS sahnesinde İstanbul’daki Cervantès İspanyol Kültür Derneği ile ortak olarak İl Vento Canta adlı topluluğun bir konseri sunuldu.

Piyanoda Carlos E. Pérez, trombonda Jesús Vicente Monzó ile José Pons Boïls’a, soprano olarak Teresa Novoa ve Beatriz Riobo Agulla topluluğa eşlik etti.

Programın ilk bölümü Giulio Caccini’nin "Ave María"’sının harika bir yorumu ile başladı. Ardından Georg Friedrich Haendel’in "Lascia ch’io pianga"; Franz Schubert’in "Auf dem Strom, D.943"; Wolfgang Amadeus Mozart’ın "Agnus Dei"; Hector Berlioz’un "Le jeune pâtre breton"; son olarak Ciro Pinsuti’nin "Memory" adlı eserleri yorumlandı.
Aradan sonra ise, bu güzel müzik gecesi çok renkli İspanyol tonlarıyla devam etti.

Manuel de Falla’nın "7 canciones españolas" adlı eserinden "Nana" parçası ; Federico Moreno Torroba’nın "Petenera" ; Géronimo Giménez’in "Zapateado de la Tempranica" ve son olarak E. Street’in "Chocolate kisses" adlı parçaları izleyicilerin beğenisini kazandı.

Alttaki bağlantıları tıklayarak bu güzel barok müzik gecesinden bazı alıntılar dinleyebilirsiniz :

(Berlioz)

(Torroba)

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi Veli-Öğretmen Görüşme Günleri E-OKUL web-mail