NDS’de Hazırlık, L1 ve L2 Sınıflarıyla Yıl Sonu Töreni

13 Haziran 2018 tarihinde Hazırlık, L1 ve L2 sınıflarının yıl sonu töreni, ilgili müdür yardımcıları Yeşim Özçubukçu, Nadine Şenkür ve Mirey Aji Derkazez’in takdimleriyle, Okul Kurucu temsilcisi Sœur Monique’in katılımıyla gerçekleşti.

Tören, her sınıf ve seviyeden arkadaşları ve öğretmenleri tarafından yılın en iyi arkadaşı seçilen öğrencilere onur ödüllerinin dağıtılmasıyla başladı.

Tören, yeni biten eğitim-öğretim yılı boyunca 90’ın üzerinde bir ortalama tutturan her üç seviyeden öğrenciye sınıf öğretmenleri tarafından üstün başarı ödüllerinin dağıtılmasıyla devam etti.

Onuncu sınıflardan 6 öğrenci, lise yaşamları boyunca art arda altı kez takdir alan öğrencilere ikinci dönem verilen üstün başarı sertifikası almaya hak kazandı.

Ardından ilgili sınıf öğretmenleri tarafından her üç seviye öğrencilerine takdir belgeleri dağıtıldı.

Sınıf başkanlarına, sınıf defteri ve anahtarı sorumlularına, derslere düzenli gelişleri veya farklı düzeydeki katkı ve iyi niyetleri ile fark yaratan bazı lise öğrencilerine de sertifikalar dağıtıldı.

Son olarak, 2018 Kanguru Matematik Yarışması’na katılarak dünya çapında katılımcı 12 538 liseli arasında ilk 50’ye giren 10. sınıf öğrencileri ile NDS’de iyi bir ortalama tutturan öğrenciler kutlandılar.

Lise Müdürü Yann de Lansalut, dinleyicilere seslenerek hem akademik düzeye hem de NDS’nin bir zenginliği olarak nitelendirilebilecek ve öğrencileri ileri düzeye taşıyan yan etkinliklere öğretmenlerin özverili katkılarına dikkat çekti. Ardından kurumdan ayrılan öğretmen ve personeli içtenlikle selamladı.

Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi söz alarak bu eğitim-öğretim yılında başarı sonuçlarının mükemmel olduğuna ve yüksek bir seviye tutturduklarına dikkat çekti. Öğrencilerin %80’inden fazlası takdir veya teşekkür almaya hak kazandı.

Tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Herkese iyi bir tatil diliyoruz. 5 Eylül’de yeni eğitim-öğretim yılında tekrar buluşmak üzere!