français | Türkçe

giriş

NDS’de Gülsin ve Erkin Onay piyano-keman ikilisi

12 Ocak 2016’da uluslararası üne sahip Türk piyanist ve 2015 İstanbul Orchestra’Sion 2. Uluslararası Piyano Yarışması jüri üyesi Gülsin Onay, kemanda oğlu Erkin Onay ile NDS’de sahne aldı.

İki sanatçı konser başında Rachmaninoff’un Vocalise adlı parçasını yorumlayarak Sultanahmet saldırısında hayatını kaybedenlere saygılarını ifade etmek istedi.

Ardından Ludwig van Beethoven’in (“Spring”) adlı Keman için Sonat No.5 Op.24 adlı parçasıyla devam eden sanatçılar, bundan sonra da Wolfgang Amadeus Mozart’ın Keman için Sonat B-flat majeur, K.378/317d 1 adlı parçasını seslendirdiler.

Aradan sonra Gülsin ile Erkin Onay Ahmet Adnan Saygun’un op.33 Süit’ini çalarak, Johannes Brahms’ın Keman için Sonat No.3, Op.108 adlı parçasıyla konseri bitirdiler.

Ünlü kemancı Ayla Erduran’ın ve 2015 İstanbul Orchestra’Sion 2. Uluslararası Piyano Yarışması Birincilik Ödülü’nü ve NDS Gençlik Müzik 2015 Ödülü’nü alan Yener Gökbudak’ın da aralarında bulunduğu izleyiciler anneyle oğlunu alkış yağmuruna tuttular. Erkin Onay, Gülsin Onay’ı tekrar piyanoya davet etti ve Frederic Chopin’in ’’Nocturne op. 9 No 2’’ adlı parçasının çalınmasıyla program sona erdi.

Alttaki bağlantıları tıklayarak, konserden iki alıntı dinleyebilirsiniz :

(Beethoven)

(Saygun)

http://www.nds.k12.tr/Gulsin-Erkin-Onay-Duo-piyano-keman

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi Veli-Öğretmen Görüşme Günleri E-OKUL web-mail