NDS’de «Bizden Bize» yeni medya teknolojileri eğitimi

10 Mart 2015 tarihinde, NDS Medya Kulübü ile birlikte yeni teknolojiler ve lisede kullanılan çeşitli bilişim malzemeleri konusundaki eğitimden sorumlu olan Yeşim Özçubukçu, öğretmenler tarafından kullanılan medya etkinlikleri ve uygulamaları üzerine bir pedagoji günü hazırladı.

Bu etkinlik sırasında, önce Veysel Işıklı e-twinning projelerini bu topluluk platformu üzerinden sundu, ardından Tuna Saikali (geleceği yansıtma etkinlikleri olan) Voley’den söz etti.

Daha sonra Nami Başer meslektaşlarına Antik Yunan’da bilim ve psikanaliz üzerine bir konuşma yaptı.

Aradan sonra, Banu Hatipoğlu ile Gizem İnanç Hazırlık ve 9. sınıf öğrencileriyle kullanılan Close-up kitabının etkileşimli versiyonunu tanıttı. Catherine Batur ise Moodle araçlarının nasıl kullanılacağını anlattı.

Ardından Bahadır Aybar Kahoot aracından bahsetti, sonra da İbrahim Tolunay aylık haritalar ve kavram haritaları kullanmanın faydaları üzerine konuştu
Herminé Ridé ise Mindmeister ve Google Form’un bir cep telefonuyla nasıl kullanılacağını anlattı.

Verimli geçen bu günde son olarak ; Patricia Sönmez Hazırlık sınıfı öğrencileriyle bir eğitim blogu oluşturma ve kullanma konusundaki deneyimini paylaştıktan sonra Yeşim Özçubukçu çevrimiçi bir dergi oluşturmayı anlatırken, içinde yaşadığımız teknoloji ve iletişim çağında özellikle önemli iki nokta olan telif hakkı ve özel yaşam gizliliğinden söz etti.