NDS’de Andrés Prado Triosu Caz Konseri

28 Kasım 2017 tarihinde, Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu, İstanbul’daki Cervantes Enstitüsü ve Türkiye’nin Peru Büyükelçiliği iş birliğiyle düzenlenen Andrés Prado Triosu caz konserine ev sahipliği yaptı.

Gitarda Andrés Prado, basta Omar Rojas ve vurmalı çalıgılarda Hugo Alcázar, kalabalık bir müziksever kitlesi tarafından iki saat boyunca büyük ilgiyle dinlendi. Konuklar arasında, Türkiye’nin Peru Büyükelçisi Luis Manuel Santiago Marcovich, büyükelçilik danışmanı José Zapata, Peru’nun İstanbul ticari danışmanı Fernando Albareda, Meksika’nın İstanbul ticari danışmanı, Cervantes Enstitüsü Müdürü Gonzalo Manglano de Garay ve enstitünün kültür sorumlusu Miguel Grajales Pedrosa da yer alıyordu.

NDS’nin kültürel programı çerçevesinde düzenlenen bu alışılmışın dışındaki müzik gecesi, salondaki dinleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Trio’nun geceye kattığı renk ve hoş atmosferi biraz daha sürdürmek amacıyla, dinleyiciler bazı parçaların tekrarını istediler.

Perulu ünlü gitarcı Andrés Prado’nun bestelediği eserler, ülkesindeki ulusal arşivler tarafından tanınmış ve kaydedilmiştir.