NDS’de Ahu Ajda Giray ile Paris üzerine Fransızca Şansonlar Gecesi

7 Aralık akşamı, NDS’nin müzik öğretmeni ve tanınmış şarkıcı Ahu Ajda Giray, iki öğretmen meslektaşı, klarnette Lionel Bansard ve saksafonda Pauline Rives ile gitarda Elia Casu ve davul ve vurmalı çalgılarda Riccardo Marenghi ile birlikte lisenin gösteri salonundaki dinleyicileri büyüledi.

Paris teması üzerine kurulu bu Fransızca şansonlar gecesi, lisenin galerisinde şu an ziyarete açık olan « Dün ve Bugün Paris » sergisi çerçevesinde düzenlendi.

Konser boyunca, « Il est 5 h, Paris s’éveille » (Saat beş, Paris uyanıyor), « Le poinçonneur des lilas » (Bilet kontrolörü), « La bohème » (Derbederlik) veya « Champs Elysées » gibi popüler şarkı nakaratları, Cole Porter’ın « I love Paris » (Paris’i seviyorum), Roger Fernay ve Kurt Weill’in « Youkali » gibi bazen daha eski ve daha az bilinen şarkı sözleriyle bir araya geldi.

Kelimenin tam anlamıyla tüm salonu dolduran dinleyiciler, aydınlanma şehri Paris’in anısına düzenlenen bu güzel gecenin hatırası ve zihinlerinde iz bırakan şarkı sözleriyle ayrıldılar.