NDS’de 2020 Yılı Mezunlarıyla Son Yıl Sonu Töreni

NDS’de çevrimiçi gerçekleşen son yıl sonu töreni için 29 Haziran Pazartesi sabahı heyecan doruktaydı. Törenin şeref konukları ise, 2020 yılı mezunu öğrenciler oldu.

Her sınıftan bir öğrenciye verilen Onur Ödülleri ( Prix d’honneur) ile 6 dönem üst üste takdir alarak Üstün Başarı Belgesine hak kazanan öğrencilerin isimleri tören sırasında açıklandı.

Öğretmenlerin seçimleri doğrultusunda herbranşta ödül kazanan öğrenciler ile liseyi birincilik, ikincilik ve üçüncülükle bitiren öğrencilerin isimleri okundu. 12 D’den Ayşenaz B. okul birincisi, 12 C sınıfından Deniz Ç. okul ikincisi ve Pınar D. okul üçüncü oldular.

L4 sınıfından Notre-Dame de Sion Kurucularına Saygı Ödüllerine layık görülen öğrenciler hatırlandı ve bu vesileyle geçen Ocak ayında onları onurlandırmak üzere düzenlenen özel törenden kesitler sunuldu.

Kasım ayında gerçekleşen Öğretmenler Günü ve farklı törenlerdeki öğrenci müzikal performanslardan birkaç video kesiti izlendi.

Tören sırasında mesleki yaşamları boyunca liseye verdikleri katkıları için kurumdan ayrılacak öğretmenlere ve genç mezunların bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm eğitimcilere içten teşekkürler sunuldu. Koşulların elvermesi durumunda, genç mezunlar belki Ağustos sonunda lise mekânında bir araya gelerek birbirleriyle vedalaşma fırsatı bulacaklar.

Müdür yardımcıları, rehber öğretmenler, farklı konuşmacılar ve öğretmenler, çok özel bir yıl yaşayan 2020 yılı mezunlarını sevgi ve duygu yüklü sözcükler ve anı paylaşımlarıyla uğurladılar…

Yolunuz açık olsun!