NDS’de 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Karne Töreni

2019-2020 eğitim-öğretim yılı birinci dönemini noktalayan tören, 17 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşti. Tören boyunca, kurucu temsilcisi Soeur Monique, müdür ve müdür yardımcıları, öğretmen ve rehber öğretmenler eşliğinde, öğrencilere takdir belgeleri dağıtıldı.

Törenin ilk aşamasında, 95’in üzerinde ortalama elde eden L3 ve L4 sınıflarının en iyi öğrencileri; Lise Müdürü Yann de Lansalut, Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi ve Soeur Monique’in elinden takdir belgelerini aldılar. Ardından sınıf öğretmenleri, her iki seviyede 90 ile 95 arasında bir ortalamaya sahip olan öğrencilere takdir belgelerini dağıttılar.

Törenin ikinci aşamasında, 90’ın üzerinde ortalaması olan Hazırlık sınıfları ile dokuzuncu ve onuncu sınıf öğrencileri, sırayla Lise Müdürü Yann de Lansalut, Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi ve Soeur Monique’in elinden takdir belgelerini aldılar. Ardından sınıf öğretmenleri 85 ile 90 arasında ortalamaya sahip öğrencilere takdir belgelerini dağıttılar.

Törenin ilk arasında, Naz Tanka (9A), Rachmaninov’dan bir parça çaldı. Hazırlık sınıflarından «Si on chantait» Grubu, «Toi jamais» (Sen Asla) adlı parçayı yorumladı. Piyanoda Burak, şanda ise Ilgin’ın eşlik ettiği grup, törenin ikinci aşamasında «Flying in the moon» adlı parçayı seslendirdi.

Tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son bulmadan önce, Yann de Lansalut ve Suzan Sevgi sırayla söz alarak öğrencilerin yüksek başarıları için öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler; ardından herkese iyi tatiller dilediler.