NDS’de 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl Töreni

19 Ocak’ta birinci yarıyıl tatili öncesinde kurucu temsilcisi Sör Monique, müdür ve müdür yardımcıları, öğretmen ve rehberlik danışmanlarının katılımıyla, öğrencilere karne ve takdir ve teşekkür belgelerinin dağıtıldığı renkli bir tören gerçekleşti.

Törenin ilk bölümünde, başta 95’in üzerinde bir ortalamayla başarılı bir öğrenim dönemini tamamlayan 11. ve 12. sınıfların en başarılı öğrencileri onurlandırıldı.

Törenin ikinci bölümünde, Hazırlık sınıfı, 9. ve 10. sınıflarda öğrenim gören öğrenciler, müdür ve öğretmenlerinin tebrik alkışlarını aldılar.

Tören boyunca, müzik arasında, 10 E’den Ceylan T., 11G’den Umut K., 11 F’den Berkin Ç., 12B’den Selim B. ve 11 A’dan Tibet Ç., 12 G’den Berke K.’ye piyano ve şanda eşlik ettiler.

Ajda Ahu Giray ve Lionel Bansard’ın yönetimindeki müzik grubunda yer alan Hazırlık öğrencileri, kendi sınıf arkadaşları, L1 ve L2 öğrencileri ve öğretmenleri için « Santiano » parçasını yorumlayarak töreni hoş bir sürprizle renklendirdiler.

Ajda Ahu Giray, geçen Kasım ayında İstanbul Orchestra’Sion – 3. Uluslararası Piyano Yarışması’nın NDS Gençlik Müzik Ödülü jürisine katılan öğrencilerin sertifikalarını dağıttı.

Lise Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, sırasıyla söz alarak öğrencileri tebrik ettiler ve bu yıl Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi’nin 176. kuruluş yıl dönümünün kutlandığı 20 Ocak tarihine vurgu yaptılar. Tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Herkese iyi tatiller dileğiyle!