NDS’de 2016 Mezuniyet Töreni

İstanbul Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin bahçesi, 27 Haziran 2016 günü, mezuniyet töreni dolayısıyla çok kalabalıktı.

O gün, velileri ve yakınlarıyla gelen 118 öğrenci, Okul Kurucu temsilcisi Sör Monique, kurumun müdürleri, öğretmenleri, Şişli ilçesi Millî Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Şişli Belediyesi başkan danışmanı Selim Mataracı, NDS’lilerDerneği başkanı Lale Murtezaoğlu, Okul-Aile Birliği başkanı Selen Şerbetçi tarafından kutlandı.

NDS logosunu taşıyan siyah pelerinlerini giymiş genç mezunlar, her yıl mezuniyet töreninde olduğu gibi, ilk olarak yerlerini almak üzere Grande Salle’in merdivenlerinden indiler.

Sena Sennaroğlu ile Ahmet Yavuz Uşaklıoğlu’nun tören programını anons etmelerinin ardından bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.İstiklal Marşı okunurken, Ali Berke Tükenmez de NDS’de son defa bayrağı tutuyordu.

Ardından 12. sınıfların müdür yardımcısı ve bu önemli günün düzenleyicisi olan Aurélie Frau-Kozak mezun öğrencileri diplomalarını almak üzere sırayla çağırdı.

Okul müdürleri okulu ilk üç dereceyle tamamlayan öğrencilerin diplomalarını sunmak için konukları davet ettiler. Müdürlerle birlikte, Okul birincisi Işıl Özgür’e diplomasını
Şişli ilçesi Millî Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, okul ikincisi Sena Sennaroğlu’na Okul Kurucu temsilcisi Sör Monique, okul üçüncüsü Ece Öztaş’a diplomasını Şişli Belediyesi başkan danışmanı Selim Mataracı sundu.
Ayrıca üç öğrenciye de NDS’liler Derneği ve Okul-Aile Birliği tarafından birer hediye verildi.

Önce okul birincisi Işıl Özgür Notre Dame de Sion’da geçirdiği yılları anımsamak üzere söz almaya davet edildi.

Daha sonra diğer öğrenciler sırayla diplomalarını müdür yardımcılarının, öğretmenlerinin ellerinden aldılar.

Eğitimlerine Türkiye’de ya da yurt dışında devam edecek tüm mezunlarımıza yaşamlarının yeni döneminde başarılar dileriz.

NDS kapıları mezunlarına her zaman açıktir.
Bekleriz!