NDS’de 2015-2016 eğitim- öğretim yılı başladı.

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi yeni eğitim-öğretim yılı için 7 Eylül Pazartesi sabahı kapılarını 662 öğrencisine açtı.

Eski öğrencilerin bir araya gelip içten ve sıcak kucaklaşmaları sırasında bahçede büyük bir mutluluk yaşandı. Okula yeni gelen öğrenciler de bu sevince tanıklık ettiler.

Kurucu temsilcisi Sör Monique, Mezunlar Derneği Başkanı Lale Murtezaoğlu, ayrıca birçok veli ve bazı 2015 yılı mezunları saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış törenine katıldılar.

Okul Müdürü Yann de Lansalut, herkese “hoş geldiniz” diyerek öğrencilerin NDS’de geçirecekleri süreci bir kısıtlama olarak değil, yaklaşık 160 yıldır var olan bu kurum bünyesinde yaşayacakları bir serüven olarak görmelerini tavsiye etti.

Yeni öğretmenleri tanıttıktan ve iç yönetmelik değişikliklerini hatırlattıktan sonra sözü herkese çok iyi bir çalışma yılı dileyen Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’ye bıraktı.

2015 yılı mezunlarının okul birincisi okumak üzere yurt dışına gittiğinden, mikrofonu okul ikincisi Nihal Yılmaz aldı ve Hazırlık öğrencilerini selamladıktan sonra bu yıl başarılı olmak için özveriyle çalışacak olan 12.sınıf öğrencilerini cesaretlendirmek adına kısa bir konuşma yaptı.

Tören seviye sorumlusu müdür yardımcılarının öğrencilerin kendi sınıf öğretmenlerini takip etmesini istemeleri ve Suzan Sevgi’nin artık herkese açık olan onur merdivenini sembolik olarak 12. sınıf öğrencilerinin kullanmaya başlamasını söylemesiyle sona erdi.

Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılı, mutlu, huzurlu, gelişim ve paylaşım dolu bir eğitim-öğretim yılı dileriz.