NDS’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni

19 Mayıs Atatük’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı NDS’de her zamanki gibi coşkuyla kutlandı.

Okul müdürü Yann de Lansalut ve Türk Mudur Başyardımcısı Suzan Sevgi’nin açılış konuşmalarının ardından , sunucular 11B sınıfı öğrencileri Naz Arslan ve Begüm Tunçel sahneye çıktılar.

Günün öğrenci konuşmasını 12B sınıfından Selin Yazıcı yaptı. Selin konuşmasında, “gelecekten korkmak yerine küçük adımlarla hareket etmek, ne istediğini kendine sormak, bu soruyu yanıtlamak ve mutlaka harekete geçmek gerekir” derken tüm mezun arkadaşları adına NDS’nin bayramını kutladı.

11G sınıfından Cenk Akız piyanoda Chopin’in Mi Mineur Valse’ini çaldı. Ardından Dans kulübü gösteri için sahne aldı.

Hazırlık A sıfından Ece Mülazımoğlu’nun piyanoda St James Infirmary ve L’orage adlı eserleri çalmasının ardından aynı sınıftan Duru Helvacıoğlu bağlaması ve güzel sesi ile önce Aşık Veysel’den «Uzun ince bir Yoldayım» adlı şarkıyı söyledi ardından tüm okulu da davet ederek «İzmir Marşı»ni seslendirdi.

“Ben 19 Mayıs’ta doğdum” belgeselinin izlenmesinin ardından salonu bir sürpriz bekliyordu.

Fransa’da düzenlenen 2017 Dünya Kupası Hyeres Serisi Finn sınıfında şampiyon olan dünya klasmanında ikinci sırada bulunan okulumuz 2007 mezunlarından olimpik sporcu Alican Kaynar Atatük’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na törene katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapıp, öğretmenlerine ve okuluna teşekkür eden Alican Kaynar’a okul idarecileri tarafından plaket verildi.

Ardından okulun tüm spor takımlarının kaptanları sahneye çağrıldı. Yıl içinde yaptıkları çalışmalar ve tüm başarıları için sertifikalarını Beden Eğitimi öğretmenlerinden aldılar.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile son buldu.