NDS Öğrencilerinin Infotron Şirketi’ni Ziyaretleri

27 Şubat 2018 Salı günü, NDS’deki L4 ve L3 sınıflarından ikişer öğrenci, bilgisayar öğretmenleri Yeşim Özçubukçu eşliğinde, Samandıra’da bulunan Infotron Şirketi (elektronik, bilgisayar, üç boyutlu yazıcı şirketi) ziyaretine katıldılar.

Öğrenciler mekâna vardıklarında şirket temsilcilerinden biri; baskı, üç boyutlu scanner ve sanal gerçeklerin evrimi hakkında bir sunum yaptı.

<imagepsv23381>

Hem üç boyutlu malzemeleri hem de plastik, toprak ve demirden bu tür yazıcılar yardımıyla gerçekleştirilen farklı işleri öğrencilere göstermek amacıyla, Infotron mühendisleri katılımcılar için rehber eşliğinde bir ziyaret düzenlediler.

İşte bu ziyarete katılan 12G’den öğrencimiz Egemen’in izlenimleri:

“Infotron Şirketi’ne düzenlenen teknik ziyaret benim açımdan çok eğitici oldu. Günümüz teknolojisi haline gelen “4.0 endüstrisi” ve günümüz pikselleri “Voxel” hakkındaki sunum bu konulardaki merakımı artırdı.

<imagepsv23380>

Ardından 3D yazıcıları ve onlar yardımıyla gerçekleştirilen işleri gördük. Organizatör Fransız-Türk Derneği mühendisleri bizimkilerden farklı sorular sordular. Ben de gelecekte mühendis olmak istediğim için, bu mesleğe başka bir gözle bakmayı öğrendim.

Ben bu yıl mezun olacağım. Yeni teknolojilerin gelişimiyle ilgili bakış açılarını geliştirmeleri açısından, umarım bu tür ziyaretler genç lise arkadaşlarıma yönelik olarak gelecekte artar”.