NDS Lisesinde 22 Ekim’de Daniel Colagrossi’nin «Çizgilerle Yemekler» adlı sergisi açıldı

22 Ekim’de Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Galerisi’nde Daniel Colagrossi’nin «Çizgilerle Yemekler» adlı sergisinin açılışına kalabalık bir topluluk katıldı.

2013 yılından beri Türkiye’ye yerleşmiş olan, ancak 1993’ten bu yana sık sık İstanbul’da konaklayan Fransız sanatçı, fotoğrafçılık, çizerlik ve aşçılık yeteneklerini bir araya getirdi. Fotoğrafçı yönüyle birkaç bireysel ve ortak çalışmaya imza atmış olan Colagrossi ayrıca 2011’de ilk yemek tarifleri kitabı olan «Alafranga Türk Sofrası»nı da yayınlattı.

Sanatçı ayrıca, Paris ve İstanbul’da kimi fotoğraf, kimi resim sergisi olmak üzere, yirmi kadar sergi düzenledi.

«Çizgilerle Yemekler»de sergilediği, çini mürekkebi ve renkli mürekkep kullanarak gerçekleştirdiği yüz kadar resim 30 Aralık 2014’e kadar NDS’de görülebilir. Bu serginin düzenlemesi bir kez daha Lisemizin Medyatek sorumlusu Anne Baradel tarafından gerçekleştirilmiştir.

22 Ekim akşamı Okul Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’nin yaptıkları açılış konuşmalarını takiben Colagrossi’nin iletişim sorumlusu ve olan okulumuz mezunlarından Mine Kırıkkanat’ın konuşmasıyla serginin açılışı yapıldı.

Açılışa katılan sayısız ziyaretçi arasında, Belçika İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem, uluslararası üne sahip Türk piyanisti Gülsin Onay, oyuncu ve gazeteci Ali Sirmen, gazeteci Zeynep Oral, Tuncay Özkan ve yazılı ve görsel basından çok sayıda meslektaşları bulunuyordu.

Sergi, 23 Ekim - 30 Aralık 2014 tarihleri arasında, pazar günleri hariç her gün saat 11.00’den 18.00’e kadar, gösteri veya konser olduğunda ise saat 20.00’ye kadar gezilebilir.