NDS Kurucularına Saygı Ödül Töreni | 2022

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Onur Kurulu tarafından düzenlenen NDS Kurucularına Saygı Ödül Töreni 17 Şubat Perşembe günü 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla Konser ve Gösteri Salonunda gerçekleşti.

166. yılını kutlayan, geçmişinden aldığı değerler ve birikim ile çağdaş eğitimi kaynaştırmayı ilke edinen okulumuz, Onur Kurulunun önerisi ile okulun kurucu rahibelerini saygıyla anmak; bu vesileyle okulun tarihinin, tarihinde yer etmiş bazı şahsiyetlerin öğrencilerce bilinmesini sağlamak ve okulumuzun temel ilkesini vurgulamak ve yaşatmak amacıyla; 12 kurucu rahibe onuruna “NDS Etik Değer” ve “NDS Akademik Branş” Ödüllerini düzenlemektedir. Okulumuz bu ödülleri, kurucularımıza yönelik derin saygının ve bir vefa borcunun gereği olarak görmektedir.

Bu ödüller, kurucularımızı tanıtma ve onurlandırmanın yanı sıra, öğrencilerimizin insani değerler ile bilim, sanat ve kültürde zenginleşmelerine büyük bir katkı sağlamaktadır.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenimiz Sarem Şeşetyan’ın başkanlığını yürüttüğü ve Okul Kurucu Temsilcimiz Soeur Anna Bodzinska’nın onur üyesi olarak bulunduğu, idareci, öğretmen ve öğrenci 15 üyeden oluşan Onur Kurulu, çeşitli kategorilerde ödül almak üzere 12 öğrenci belirledi.

Öğrencilerimiz Zeynep Duru T. ve Selin Ö. tarafından sunulan tören, Okul Müdürü Alexandre Abellan, Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, kurucu temsilcisi Soeur Anna Bodzinska, okulumuz mezunlarından ve en kıdemli öğretmenimiz Lida Golba’nın konuşmalarıyla başladı.

Ardından, kazanan isimleri açıklamak ve ödülleri takdim etmek üzere öğretmenler sırayla sahneye davet edildi. Bu özel töreni öğrencilerimizden Berra Y. ile Ulaş B.’nın piyano ve Selin Y.’nin keman performansları daha da anlamlı kıldı.

Ödüller:

NDS Etik Değer Ödülleri

Sœur Emmanuelle onuruna Yardımseverlik Ödülü: Kerem K.
Mère Louise Weywada onuruna Özerklik Ödülü: Ali Baran K.
Mère Elvira onuruna Azim Ödülü: Ecesu Ö.
Mère Solangia onuruna Doğaya Saygı ve Çevre Koruma Ödülü: Berra Y.
Sœur Anne Véronique onuruna İnovasyon Ödülü: Derin Tulca Ö.
Sœur Sophie onuruna Nezaket Ödülü: Defne Pelin F.

NDS Akademik Branş Ödülleri
Mère Marie-Berthe onuruna Sayısal Bilimler Ödülü: Zeynep Deniz C.
Sœur Isabelle onuruna Fransızca Ödülü: Zeynep K.
Sœur Myriane onuruna Sosyal Bilimler Ödülü: Ali O.
Sœur Monique onuruna Spor Ödülü: Mert S.
Sœur Agnès onuruna Sanat Ödülü: Gülse Dora K.
Mère Fidélia onuruna Edebiyat Ödülü: Nil A.

Ödüller hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Kurumumuzun değer ve prensiplerini kusursuzca benimseyen ve uygulayan tüm öğrencilerimizi yürekten tebrik ederiz!