français | Türkçe

giriş

NDS Kariyer Günleri (7-8 Nisan 2016)

Sevgili Öğrencilerimiz,

NDS Kariyer Günleri 7­-8 Nisan günlerinde gerçekleşecektir.

7 Nisan Perşembe günü 11.30 ve 12.30 saatlerinde, önceden seçtiğiniz paralel oturumlar ile başlayacak, ardından, 13.30’da tüm seviyelerin katılacağı Prof. Dr. Erhan Erkut’un konuşması ile devam edecektir.

8 Nisan Cuma günü ise, 11.30, 12.30 ve 13.30 saatlerinde başlayacak paralel oturumlar ile program tamamlanacaktır.

Programı ve katılımcıları görmek, seçimlerinizi yapmak için linke tıklayınız.

KATILIMCI ÖZGEÇMİŞLERİ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ- İBRAHİM KIVANÇ
ENDÜSTRİYEL TASARIM – HİLAL GÜNGÖR
EKONOMİ - FATMA MELEK
GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOLOJİ - ENİS HULLİ
HUKUK - AHU MORALI
HUKUK - BERRİN ADIYAMAN
İÇ MİMARLIK - EVİN BAYER
KALECİ ANTRENÖRLÜĞÜ - ÖMER ALPER BOĞUŞLU
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ - ÖMER FARUK ÖZGÜL
MİMARLIK – BELGİN BİLGİÇ
MODA PR - FERİDE TANSUĞ
MÜZİK - ERKİN ARSLAN
PAZARLAMA - ŞEBNEM BURNAZ
PİLOTLUK – YÜKSEL HOCAOĞLU
PSİKOLOJİ – NESLİHAN ZABCI
SANAT - İREM ÇAMLICA
SİYASET BİLİMLERİ - HAKAN YILMAZ
SOSYOLOJİ – CEM ÖZATALAY
TIP/BEYİN CERRAHİSİ - KEREM BIKMAZ
TIP MÜHENDİSLİĞİ – ATA AKIN
TIP/PSİKİYATRİ– ÖZLEM MESTÇİOĞLU

KAPANIŞ KONUŞMASI – ERHAN ERKUT

BAŞA DÖN


BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ- İBRAHİM KIVANÇ
Microsoft Türkiye’de Windows Technical Evangelist olarak görevde bulunan İbrahim Kıvanç, DX (Developer Experience) ekibinde yeni çıkan Microsoft teknolojilerin Türkiye’deki adaptasyonundan sorumlu. Windows 10, iOS ve Android Mobil uygulamalar, Internet of Things (nesnelerin interneti) ve Hologram ile Sanal gerçeklik uygulamaları geliştirme (Hololens) konularında Türkiye’nin önde gelen firmalarına destek vermektedir. Bu rolün öncesinde Microsoft MEA HQ (Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 79 ülkeden sorumlu olduğu rolünde 4 yıl boyunca teknik danışmanlık yapmış, daha öncesinde de 1 yıl boyunca İş Bankası’nın yazılım biriminde Etkileşimli uygulamaların geliştirilmesinde Yazılım Geliştirici olarak görev almıştır. Öğrencilik döneminde de bir Startup’ta 2 yıl boyunca Yazılım geliştirici olarak görev almıştır. Ayrıca öğrencilik zamanında Microsoft Student Partner olarak görev almakla birlikte Microsoft tarafından dünya genelinde düzenlenen Imagine Cup isimli yazılım yarışmasında 200 ekip arasında Türkiye birincisi olarak, ekibi ile Türkiye’yi Polonya’daki dünya finallerinde 140 ülke arasında temsil etti. İbrahim Kıvanç, Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemlerinde yüksek lisansını tamamladı. Master tezini de "Kurumsal firmalar için Cross Platform Uygulama geliştirme Stratejileri" konu başlığında tamamladı.

BAŞA DÖN

ENDÜSTRİYEL TASARIM – HİLAL GÜNGÖR
Hilal Güngör 1980 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürün Tasarımı bölümünden mezun oldu. Yaşam döngüsünde her şeyin çocuklukta başladığını düşünen tasarımcı çocukların hayal, isteklerini önemsiyor, ürüne dönüştürüyor. Çocuklar ile ilgili her alanda, deneyimsel, sanatsal, üretim ve yenilikçi fikir üretmeye dayalı tasarım çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Okul öncesi ve ilkokul, okul ve sınıf ortamlarının ve odalarının, çocukların gelişim düzeylerine uygun, daha iyi öğrenmelerini sağlayacak biçimde tasarlanması konusunda danışmanlık hizmeti ve projelendirme hizmeti vermeye başlamıştır. Hem kişisel hem de pek çok grup çalışmasında yer almıştır. Özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak tasarımda malzeme ve strüktür üzerine dersler vermektedir. Çocuklar ile bir arada olup tüketim yerine üretimi destekleyen tasarımcı, katılımcı sayısına göre düzenlediği tasarım çalıştaylarını başka mekanlarda da (Okullar, kurumsal Şirketler) düzenleyebilmektedir. Çocuklara süreç odaklı çalışmaları ile yeni keşifler, heyecanlar ve deneyimler sunarken aynı zamanda kendi duygularını ve düşüncelerini tasarım aracılığıyla ifade etmeyi öğrenmelerini hedefliyor. Bir tasarımcının, tasarlama aşamasında geçirdiği her evre hakkında bilgi sahibi olmalarını isteyen tasarımcı, çocukların düşünmesini, fikir geliştirirken inovatif bakış açısı geliştirmelerini ve kendilerinin de üreterek ürünlerinin olmasını hedefliyor.

BAŞA DÖN

EKONOMİ - FATMA MELEK
Fatma Melek Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği’nin Ekonomik Yapısı” konulu Yüksek Lisans programını bitirdi. Avrupa Birliği’nden almış olduğu burs ile (Jean Monnet bursu) İngiltere’den -University of East Anglia- Ekonomi Yüksek Lisans derecesini aldı. İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi üzerine Doktorasını tamamladı. 1988-1996 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1996 yılından beri Akbank’ta çalışmakta olup, Baş Ekonomist olarak Ekonomik Araştırmalar/Hazine İş Biriminde görev yapmaktadır. Ayrıca, 2015 Mayıs ayından itibaren de Sabancı Holding’ e de baş ekonomist olarak hizmet vermeye başlamıştır.

BAŞA DÖN

GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOLOJİ - ENİS HULLİ
İzmir Amerikan Lisesi ve Mcgill Üniversitesi (Kanada) Mühendislik bölümünden mezun oldu. Yurt dışı ve yurt içindeki girişimcilik deneyimlerinden sonra 500 İstanbul fonuna ortak olarak Türkiye’de girişimciliği desteklemeye başladı. Erken aşamada olan girişimlere katkıda bulunmayı ve Türkiye’den global ölçekli teknolojik işler çıkması en büyük arzusu. Yurt dışındaki önemli bağlantıları ve yurt içindeki partnerlerini de kullanarak Türkiye’deki girişimcilik kültürünü yeniden şekillendirmek istiyor.

BAŞA DÖN

HUKUK - AHU MORALI
Lise eğitimini Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi’nde tamamladıktan sonra, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapmıştır. Hukuk Fakültesini tamamladıktan sonra dil eğitimi ve akademik formasyon için bir sene ABD’nde bulunmuştur. Eylül 2000’de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programını tamamlamış ve bu çerçevede “Belgeli Akreditiflerde Akreditif Bankasının Hukuki Sorumluluğu” konulu bir yüksek lisans tezi yazmış, daha sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Doktora Programını tamamlamış ve “Mülkiyet Hakkının Teminat Amaçlı Devrine Yönelik İnançlı İşlemler” konulu doktora tezini 2006 yılında savunarak doktor unvanını almıştır. Bir dönem Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği görevinde bulunmuştur. Halen, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Borçlar, Eşya ve Miras Hukuku alanlarında hakemli dergilerde yayınlanmış Türkçe ve Fransızca yazıları bulunmaktadır.

BAŞA DÖN

HUKUK - BERRİN ADIYAMAN
1984 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve 1985 yılından itibaren İstanbul Barosu’na bağlı serbest avukat olarak faaliyet göstermektedir. 2006-2008 yılları arasında İstanbul Barosu Yönetim Kurulu üyeliği, 2008-2010 yılları arasında İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Sayman üyesi olarak görev yapmış ve 2010 yılından bu yana da Türkiye Barolar Birliği delegesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca İstanbul Barosu Baro Meclisi Başkan Yardımcılığı, İstanbul Barosu İnsan Hakları Komisyonu, İstanbul Barosu Havacılık ve Uzay Hukuk Komisyonu gibi komisyon ve merkezlerde de çalışmalarda bulunmuştur.

BAŞA DÖN

İÇ MİMARLIK - EVİN BAYER
1989 Yılında “Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimarlık” bölümünden mezun oldu. 1986 Yılında, öğrencilik döneminde bir ofiste part-time çalışmaya başladı ve okulla birlikte çalışma hayatına girmiş oldu. Mezuniyetle birlikte 1994 yılına kadar çeşitli firmalarda çok sayıda ev, otel, restaurant, ofis, işyeri binası ve banka şubeleri projelerinin çizilmesinde ve şantiye uygulamalarında görev aldı. 1994 Yılında İç Mimar olarak çalışmaya başladığı Akbank Genel Müdürlüğü’nde, banka bünyesindeki şubelerin, binaların ve Akbank Sanat Merkezi gibi çeşitli mekanların, tasarım, konsept proje, uygulama projeleri etaplarından, uygulama süreçlerine kadar her etapta Proje Yönetimi yaptı. 2011’de Akbank’tan Proje ve Uygulama Yöneticisi olarak emekli oldu. 2011 Yılı ekim ayından, 2014 ocak ayına kadar, çeşitli iç mimari projelerinde danışmanlık yaptı. Ayrıca, bu dönemde Adalet Bakanlığı bünyesinde uzman bilirkişi olarak çalıştı ve bu göreve halen devam etmekte. 2014 şubat ayında kurduğu BAYER Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de ekibi ile beraber iç mimarlık çalışmalarına Bayer DesignSolutions markası altında devam etmekte. Son olarak yaptığı ve/veya devam eden iç mimari projelerinden bazıları; Çekmeköy’de 500 m² bir müstakil ev tasarım ve uygulaması. Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) Proje ve uygulaması. Teknosa Beyoğlu Mağazası’nın iç mimari/mobilya konsept tasarım ve uygulama projesi.

BAŞA DÖN


KALECİ ANTRENÖRLÜĞÜ - ÖMER ALPER BOĞUŞLU
Ömer Alper Boğuşlu, Trabzonspor ve Körfez belediyede 6 yıl amatör kaleciliğin ardından 20 yıl boyunca Trabzonspor, Sebatspor, Göztepe, Kayserispor, PTT, Kuşadası, Kocaelispor ve Adanademirspor’da profesyonel kalecilik yapmıştır. Kocaelispor, Trabzonspor, Ankaraspor, Gaziantepspor, İstanbulspor, Konyaspor, Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nde 16 yıl Kaleci antrenörlüğü yapan Boğuşlu, 2.5 yıldır antrenör eğitmeni, A Milli takım kaleci antrenörü ve kaleci departmanı sorumlusu olarak görevini sürdürmektedir.

BAŞA DÖN

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ - ÖMER FARUK ÖZGÜL
1963 doğumlu Ömer Faruk Özgül, İ.T.Ü. Makine Fakültesi Enerji Opsiyonu ve Y.T.Ü. Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü Gemi Makineleri Opsiyonu mezunudur. Yüksek lisansını İngiltere’de University of Kent Canterburry’de doktorasını ise Harvard University F.A.S. Massasuchets’te tamamlamıştır. Kıbrıs Türk Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Odası, ve İstanbul Yelken Kulübü üyesidir. Kurucusu Ömer Faruk Özgül’ün önderliğinde Özgül Holding 20 yıolı aşan bir süredir yenilenebilir (Rüzgar Enerjisi, Güneş Enerjisi, Hidroelektrik Enerji, Jeotermal Enerji) ve termik (Doğalgaz Kombine Çevrim, Kömür Santralleri) enerji sektöründe yatırımcı olmanın yanı sıra yerli ve yabancı firmalara Enerji Projeleri Geliştirme, Enerji Projeleri Yönetimi ve Enerji Portföy Yönetimi hizmetleri sunmaktadır.

BAŞA DÖN

MİMARLIK – BELGİN BİLGİÇ
İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden sonra aynı üniversitenin Bina Bilgisi kürsüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi esnasında Anadolu Bankası’nda eksper olarak göreve başlamıştır. 1.5 yıl sonra Toplu Konut Krediler Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Anadolu Bankası’nın Emlak Kredi Bankası ile birleşmesinden sonra Emlak Bankası’nda Konut Kredileri Müdürü olmuştur. Emlak Bankası’nın Ziraat Bankası ile birleşmesi ile mevcut görevine mevcut ünvanı ile devam etmiş, daha sonra yatay geçişle Emlak GYO Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilmiştir. Emlak Konut GYO’da, Ar-Ge, Etüd Planlama ve Satış Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmüştür. 2005 yılında bu görevinden ayrılarak, Revak&BLB Yatırım Danışmanlık A.Ş nin ortağı ve Genel Müdürü olmuştur. 2006 yılında SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlık Belgesi ve Apraisall Institude Sertifikalarını almıştır. Halen ortağı olduğu Revak & BLB Yatırım Danışmanlık A.Ş’nin Genel Müdürlüğünü, Doğa Yatırım Proje Geliştirme A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyeliğini, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Şantiye Yönetimi ve Gayrimenkul Değerleme derslerini vermekte ve Emlak Kulisi’nde Şerefiye ile ilgili yazılar yazmaktadır. Değerleme Uzmanları Birliği, GYODER, Mimarlar Odası üyesi ve Gayrimenkul İnşaat İşbirliği Platformu (GİİP) ise Kurucu Üyesidir.

BAŞA DÖN

MODA PR - FERİDE TANSUĞ
L’APPART PR İSTANBUL Kurucusu ve Yöneticisi. 1976’da İstanbul’da doğdu. Ortaokulu Saint Benoit’da bitirdikten sonra Strasbourg Lycee International’de başlayan eğitimini Paris’te İşletme lisansı ve Sorbonne’da Uluslararası İlişkiler Lisansüstü dereceleri alarak tamamladı. Kariyerine bankacılık sektöründe Washington DC, World Bank’te başladı. Daha sonra 3 yıl boyunca Paris’te Banque Populaire’de çalıştı. Uluslararası ihracat konusunda uzmanlaşmak üzere Peugeot Citroen firmasında 2 sene çalıştı. Moda sektörüne ilk adımını Peclers firmasının Türkiye pazarını geliştirmeyle attı. TUVANAM markasının Avrupa’da lansmanı ve pazarlanması için Selim DEMİR’le ortak, Paris Montmartre’da, A46 mağazasını açtı. Markanın bugün Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında tanınmasında rol aldı. 2007’de Paris’in önde gelen Fashion PR ofislerinden L’Appart PR Paris’in sahibi Marck RONZIER ile bu konsepti Türkiye’ ye taşımaya karar verdi.

BAŞA DÖN

MÜZİK - ERKİN ARSLAN
Besteci, aranjör, prodüktör ve piyanist olan Erkin Arslan 1973 İstanbul doğumludur. Özel Ata Koleji ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup aynı dönem konservatuarda klasik piyano ve armoni eğitimi aldı. 1991’den beri Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Özcan Deniz, Sibel Tüzün, Levent Yüksel, Emre Altuğ, Sertab Erener, Göksel, Ayşegül Aldinç, Ceynur ve İrem Derici ile sahne ve albüm çalışmaları gerçekleştirdi. 2005 yılından beri jingle house firmasında reklam müziği ve film müziği üretiyor. 2007 ve 2011 yıllarında en iyi reklam müziği dalında Kristal Elma ödülü aldı. Yaklaşık 850 reklamın ve 20’den fazla filmin müziklerini yaptı. Windsurf müzikten sonra en büyük tutkusu.

BAŞA DÖN

PAZARLAMA - ŞEBNEM BURNAZ
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamış, aynı kurumda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde pazarlama alanında doktora yapmıştır. 2011 yılında İTÜ İşletme Fakültesi, İşletme Mühendisliği bölümünden profesörlük ünvanını almış olan Şebnem Burnaz, pazarlama yönetimi, pazarlama teorisi, uluslararası pazarlama, pazarlama iletişimi, perakende pazarlama, vb. konularında eğitim vermektedir. Aynı zamanda İTÜ’de Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürlüğü ve Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi müdürlüğü görevlerini sürdürmektedir. Akademik dergilerde yayımlanmış makaleleri, ulusal ve uluslararası alanda bilimsel toplantılarda sunulmuş çok sayıda bildirisi bulunmaktadır.

BAŞA DÖN

PİLOTLUK – YÜKSEL HOCAOĞLU
1968 yılında doğdum. Orta öğrenimimi 1982 yılında tamamladım. O dönemin kendine has koşulları sebebi ile Askeri Lise sınavlarına girdim ve kazandım. 1982 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nde öğrenime başladım. 1983 yılında İzmir’de yeni açılan Maltepe Askeri Lisesi’ne “abi” sınıf olarak transfer edildim ve 1986 yılında mezun oldum. Aynı yıl Hava Harp Okulu’na sağlık muayenelerini geçerek transfer edildim. 1990 yılında Hava Harp Okulu’nu birincilikle bitirdim. Hv.K.K’lığı İzmir Çiğli Uçuş Okulu’nda uçuş eğitimime başladım. Eğitim programının yarısını tamamladığımızda Kanada’da uçuş okuluna gönderilecek 2 adaydan biri olarak Kanada’ya gittim. Kanada Hava Kuvvetleri uçuş okulu 2 CFFTS’den 1992 yılında pilot teğmen olarak mezun oldum. 1992-1993 yıllarında Konya 3ncü Ana Jet Üs’de Harbe Hazırlık eğitimi aldım. Buradan 1993 sonunda Merzifon 5nci Ana Jet Üssü’ne kol uçucusu olarak tayin edildim. 1995 yılında Hv.K.K’lığından istifa ederek ayrıldım. 1996 yılında özel bir şirkette Airbus 300 yolcu uçakları ile başlayan sivil kariyerim sonrasında, Falcon 50 işjeti ve Learjet 60 işjetleri ile özek kuruluşlarda devam etti. 2001 yılında uçak satış için Europlane Aviation Services, 2007 yılında ise uçak işletme şirketi olan Swan Aviation şirketlerini kurdum. Swan bugün filosunda 8 uçak ve 2 helikopter bulunan bir işjeti kuruluşudur.

BAŞA DÖN

PSİKOLOJİ – NESLİHAN ZABCI
Klinik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabcı, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olmuş, Klinik Psikoloji yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra, Paris 5 Sorbonne Üniversitesi’nden ‘Çocuk ve Ergenin Ruhsal Özelliklerinin Projektif Testlerle Değerlendirilmesi’ alanında uzmanlık diploması almıştır. İstanbul Üniversitesi Klinik Psikoloji ve Paris 5 Sorbonne Üniversitesi Klinik Psikoloji ve Psikopatoloji bölümlerinde çift doktora yapan Neslihan Zabcı, Fransa’da yaptığı tez çalışmasıyla “yüksek onur derecesi” almıştır. İstanbul Psikanaliz Derneği üyesi, İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği kurucu üyesi ve Rorschach ve Projektif Testler Derneği kurucu üyesidir. Halen öğretim üyeliğine ve kurucusu olduğu özel bir danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle klinik çalışmalarına devam etmektedir.

BAŞA DÖN

SANAT - İREM ÇAMLICA
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden sonra, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım bölümünde tam başarı burslu okuyarak bu bölümden birincilikle ve yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Study Abroad programıyla University of the Arts, Central Saint Martins BA Fine Art bölümüne kabul edilerek eğitiminin bir kısmını Londra’da sürdürmüştür. İlk resim atölyesini 2012’de İstanbul’da Galata Kuledibi’nde kurmuştur. 2009’dan beri yurt içi ve yurt dışında bir çok sergide yer almakta olup ilk kişisel sergisini 2015’te gerçekleştirmiştir. Sofya’da düzenlenen BIWC 2014 Tasarım kategorisinde altın madalya ve Saint Petersburg Birinci Uluslararası Ex Libris Yarışmasında birincilik ödülü bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli kurumların sergileri, yayınları ve koleksiyonlarında yer almaktadır. Sanat çalışmalarını İstanbul’da Bomonti Şişli’deki özel atölyesinde sürdürmektedir. Aynı zamanda Chamlija şaraplarının tüm ürünlerinin tasarımcısıdır.

BAŞA DÖN

SİYASET BİLİMLERİ - PROF. DR. HAKAN YILMAZ
Galatasaray Lisesi’nden ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Master ve doktora derecelerini A.B.D.’de Columbia Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden aldı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesidir ve aynı üniversitenin Avrupa Çalışmaları Merkezi’nin direktörlüğünü yapmaktadır. Prof. Dr. Yılmaz, yakın dönem Türk siyasal hayatı; Türkiye’de siyasal ve popüler kültür; Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin ve Avrupa bütünleşmesinin kültür ve kimlik boyutları; demokratikleşme sürecinin dış dinamikleri üzerinde çalışmaktadır. Prof. Dr. Yılmaz, son yıllarda önemli araştırma projeleri tasarlamış ve yürütmüştür: Türkiye’de Kürt Sorunu (2014); Türkiye’de Avrupa Şüpheciliği (2004 ve 2012); Türkiye’de Muhafazakarlık (2006 ve 2012), ve Türkiye’de Orta Sınıf (2007 ve 2012). Beş AB üyesi ülkede (Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, Polonya) Türkiye’nin bilinirliğini, görünürlüğünü, ve AB üyeliğine karşı tutumları irdeleyen bir projeyi Aralık 2009’da; Türkiye’de ötekileştirme ve ayrımcılık süreçlerini irdeleyen bir araştırmayı 2010’da tamamlamıştır. Halen Türkiye’de Siyasal Anlam Çerçeveleri konusunda bir araştırmayı yürütmektedir. Sanatsal alanda ise, Türk pop-folk grubu Ezginin Günlüğü’nün kurucularından olan Hakan Yılmaz, bu grubun üç albümüne vokalist olarak katılmıştır: Sabah Türküsü, Alagözlü Yar, ve Doğu Türküleri. Halen, akademik çalışmalarının yanısıra, aktif olarak müzik, şarkı sözü yazarlığı ve şiir çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda, Kadir Şan Tarhan ile hazırladıkları on yeni şarkı içeren Sen Yoktun adlı müzik albümü Eylül 2015’de Ada Müzik tarafınan yayınlanmıştır.

BAŞA DÖN

SOSYOLOJİ – CEM ÖZATALAY
Galatasaray Lisesi’nin bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Siyaset ve Sosyal Bilimler Yüksek Lisans Programı’nı tamamladıktan sonra Fransa’da EHESS’te (Ecole des hautes études en sciences sociales) sosyoloji doktorası yaptı. Lisans eğitiminin son yılından itibaren medya sektöründe çalışma hayatına atılan Özatalay, 2002’den itibaren kariyerini akademik alanda sürdürmeye başladı. Araştırma görevlisi olarak girdiği Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde halen öğretim üyesi olarak görev yapan Cem Özatalay bugüne dek ekonomi sosyolojisi, çalışma sosyolojisi, toplumsal tabakalaşma sınıflamaları, sanat ekonomisi alanlarında ulusal ve uluslararası araştırma projelerinde yönetici ve araştırmacı olarak görev yaptı. Özatalay Galatasaray Üniversitesi’nin yanı sıra, İstanbul Üniversitesi AÜZEF Sosyoloji Programı’nda ve Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde de sosyoloji dersleri vermektedir.

BAŞA DÖN

TIP/BEYİN CERRAHİSİ - OP. DR. KEREM BIKMAZ
Tıp fakültesini Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde, nöroşirurji ihtisasını ise Sağlık Bakanlığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bitirdi. Asistanlık eğitimi sürecinde dört yıl süreyle Avrupa Nöroşirurji Cemiyeti (EANS) eğitim kurslarını başarıyla tamamladı. İhtisas sonrası başasistan olarak çalıştığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki görevine ara vererek iki yıl süre ile ABD Arkansas Üniversitesi Nöroşirurji Departmanında Prof Dr. Gazi Yaşargil yanında mikrocerrahi eğitimi aldı. Bu süre içinde beyin tümörleri, beyin damar hastalıkları ve kafa tabanı cerrahileri ile ilgili pek çok operasyona aktif olarak katıldı. Aynı konularda bilimsel araştırma projeleri yürüttü. Profesör Gazi Yaşargil anatomi laboratuvarında fiber diseksiyon tekniğini kullanarak yaptığı çalışmalarla beyin anatomisi konusunda bilgi ve deneyimini arttırdı. Bu çalışmalar ile hazırladığı sözlü bildiri ile Türk Nöroşirurji Derneği Ulusal Kongresinde ödül, aynı zamanda Japonyada Kasım 2007 de düzenlenen Dünya Nöroşirurji Dernekleri Federasyonunun 13. Kış kongresine katılım bursu kazandı. 2005 yılında ABD. St. Louis Üniversitesinde "Beyin Tümörleri ve Anevrizmalara Mikroşirürjikal Yaklaşımlar" konusunda çalışmalarda bulundu ve bu konudaki deneyimlerini arttırdı. 2006 yılında Almanya’da Mainz Üniversitesinde "Nöroşiürjide Basit Girişimsel Teknikler ve Nöroendoskopik Yaklaşımlar" konusunda eğitim aldı. Yurt dışında yoğun geçen iki yılın ardından hastanedeki vazifesine geri dönen Dr. Bıkmaz başta derin yerleşimli beyin tümörleri ve anevrizma cerrahisi olmak üzere ileri bilgi ve deneyim gerektiren operasyonları başarıyla gerçekleştirdi. 2007 ve 2008 tarihlerinde ABD Rochester Mayo Klinik Nöroşirurji Departmanı’nda ve Lebanon New Hampshire Darthmouth Hitchkock Medical Center’da ağrının ileri tedavisi ve spinal cerrahide minimal invazif yöntemler konularında çalışmalarda bulundu. 2009 yılında Kuzey Amerika Omurga - Omurilik Derneğinin düzenlediği bel, boyun ve sırt ağrılarının cerrahi dışı tedavisi, omurga enjeksiyonları ile ilgili ileri kursları başarı ile tamamlayarak bu konudaki bilgi ve deneyimini arttırdı. 41’i yabancı dilde olmak üzere 100’e yakın bilimsel yayını bulunan Op Dr. Kerem Bıkmaz 2008 yılında Başasistan olarak çalıştığı SB. Okmeydanı Devlet Hastanesi Nöroşirurji Anabilim dalındaki görevinden ayrılarak İstanbul Cerrahi Hastanesine geçti. Burada baş-bel-boyun ağrıları ileri tanı ve tedavi merkezini kurdu. Dr. Bıkmaz 2009 yılında kendi muayenesini kurdu.

BAŞA DÖN


TIP MÜHENDİSLİĞİ – DR. ATA AKIN
Lisans diplomasını İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden 1993’te, yüksek lisans diplomasını aynı üniversitenin Biyomedikal Programı’ndan 1995’te almıştır. Dr Akın doktora derecesini, Biyomedikal Mühendisliği üzerine, Drexel Üniversitesi School of Biomedical Engineering’den 1998’de almıştır. 1999’dan itibaren aynı üniversitede araştırmacı olarak çalışmaya başlamış ve ONR, DARPA, NIH gibi kuruluşlardan aynı zamanda da çeşitli şirketlerden araştırma projelerine destekler almıştır. 2002’de Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’ne geçerek 2014-2015 arasında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaya başladı. 2015’te Acıbadem Üniversitesi Tıp Mühendisliği Bölümü’ne geçerek Mühendislik Fakültesi Dekanı olarak göreve başlamıştır. Dr Akın’ın Nöro-Optik Görüntüleme Laboratuvarı’nda yürüttüğü araştırma alanları nörogörüntüleme ve sistem biyolojisidir. Nörogörüntüleme alanında yakın kızılaltı dalgaboyunda çalışan biyomedikal optik sistemler geliştirerek beyin ve kas hastalıklarının erken tanısına yönelmiştir. Sistem biyolojisi üzerine yaptığı araştırmalar ile insan biyolojisi ve biyokimyasının matematiksel yöntemlerle modellenmesi sayesinde nörobiyoloji, metabolizmal hastalıklar, kanser biyolojisi ve sporcu performansı fizyolojisini daha iyi anlayacak yaklaşımlar geliştirmektedir.

BAŞA DÖN

TIP/PSİKİYATRİ– ÖZLEM MESTÇİOĞLU
1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1990 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesini derece ile bitirdi. 1990-1992 yılları arasındaki zorunlu hizmetinden sonra 1992 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında Psikiyatri Uzmanı olmaya hak kazandı. 1997-2010 yılları arasında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Uzman Hekim olarak, 2010-2011 tarihleri arasında NPİSTANBUL Etiler Polikliniği’nde Yetişkin Psikiyatristi olarak görev yaptı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Masası ile İKGV’nin ortaklaşa yürütmüş olduğu mültecilere yönelik uluslararası bir projede ve çeşitli ulusal/uluslararası kuruluşlarda uzman danışman olarak görev aldı. Ayrıca başta Ülke TV olmak üzere çeşitli televizyon programlarında uzman olarak toplumu bilgilendirme hizmetini sürdürdü. 2013’den beri Üsküdar Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’nda öğretim üyeliğini ve kendi muayenehanesinde uzman doktor olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir. 2014 Ekim ayından itibaren Esenyurt Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans dersleri vermektedir. Çok iyi derecede İngilizce bilmekte olup çeşitli mesleki yayımların Türkçe çeviri ekibinde görev almıştır. Evli ve 1 çocuk annesidir.

BAŞA DÖN

KAPANIŞ KONUŞMASI – ERHAN ERKUT
Lisans derecesini 1980 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünden, doktorasını 1986 yılında, Florida Üniversitesinden aldı. 1985-2005 yılları arasında Alberta Üniversitesinde ders verdi. Cenevre, Ohio State, NIDA (Bangkok), Boğaziçi ve Sabancı Üniversitelerinde konuk öğretim üyeliği yaptı. “INFORMS Teaching of Management Science Practice Award” ile “3M Teaching Fellowship” başta olmak üzere dokuz eğitim ödülünü ve Canadian Operational Research Society tarafından verilmiş beş başarı ödülünü almaya hak kazandı. Türkiye’ye döndükten sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi dekanı ve Özyeğin Üniversitesi’nde kurucu rektör olarak görev yaptı. 2014 yılından beri MEF Üniversitesi kurucu rektör yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

BAŞA DÖN

Ekler

Kariyer Günleri Programı

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail