français | Türkçe

giriş

NDS Hazırlık Sınıfları Şiir Dinletisi

3 Haziran’da Hazırlık sınıfı öğrencileri, arkadaşlarının hazırladığı “Şiir Dinletisi”ni izlemek için NDS Gösteri Salonu’nda bir araya geldiler.

Hazırlık sınıflarından istekli öğrenciler yıl içinde Türkçe öğretmenleri Ulya Tabaklar ve Gülhuma Savaş rehberliğinde bu şiir gününe hazırlandılar.

Nazım Hikmet, Cahit Sıtkı Tarancı, Can Yücel, Behçet Necatigil, Attila İlhan gibi pek çok tanınmış şairin şiirlerinin yanında, ünlü Fransız şair Victor Hugo’nun da bir şiiri dinletide yer aldı. Yalnızlık, sevgi, İstanbul, memleket, aile gibi temaların işlendiği şiirler öğrenciler tarafından başarıyla seslendirildi.

Şiirlerin sunumu arka planda yer alan slaytlar ve müzik parçaları eşliğinde gerçekleştirildi.

Şiir Dinletisi’ne katılan öğrencilerimizin adlarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu güzel dinletiyi bizlerle paylaştıkları için kendilerine teşekkür ederiz.

HAZIRLIK A

Melis Salmanoğlu, Romina Gürkan, Dila Özen ve Türküm Türkkan

HAZIRLIK B

Atahan Küçük, Hakan Aknesil , Selin Dedeoğlu, Alara Erbaşar ve Deniz Gökdemir

HAZIRLIK C

Onur Parlar, Kaan Bengisu, Damla Oğlakçı, Mey Bahar, İrem Çamurlu, Doğu Özcan, Aslı Demiralp, Eren Yılmaz, Ali Burak Kırdar, Reyda Özkan, Alara Altınterim ve Ada Köprülüler

HAZIRLIK D

Tuana Aksu, Büşra Obut, Ömer Tuna, Laura Messner, Alkım Azmioğlu, Doğan Karayılanoğlu, İlayda Çanakpınar ve Meltem Güler

HAZIRLIK E

Selin Uyguç, Yeliz İncesular, Naz Arslan, Begüm Tunçel ve Ali Sarp Mestçioğlu

HAZIRLIK F

Kaan Aktaş, Doğa Almaç, Berke Kasar ve Meltem Atak

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail