NDS Fransız Lisesinin Sinema Kulübü San Remo’da düzenlenen Dünya Okullararası Yaratıcılık Festivalinde kısa film dalında birinci oldu

Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Sinema Kulübü öğrencileri, İtalya’nın San Remo şehrinde 14 – 18 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Global Education Festival’de farklı ülkelerden yarışmaya katılan birçok projeyi geride bırakarak birinci oldu.

Kısa film alanında bu yıl 15.si düzenlenen festivalde Notre Dame De Sion Fransız Lisesi öğrencileri “La Vie” isimli filmleri ile birinciliğe layık görüldüler. İngiltere, Polonya, Rusya, Romanya, İtalya, Malta, Ukrayna, İsrail, Belarus, Hollanda, Güney Afrika, Fas, Fransa, Özbekistan, İspanya, Japonya, Danimarka ve Belçika gibi ülkelerin başvurduğu 53 filmlik seçki içerisinde Notre Dame De Sion Fransız Lisesi öğrencileri “La Vie” isimli filmleriyle birinci olarak önemli bir başarıya imza attı.

La Vie; intihar etmek üzere olan bir gencin, hayatını ve sahip olduklarını sorgulamasını ana eksenine alarak gençlerin içinde bulunduğu ruh hallerinin de altını çiziyor. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Cemil Ceylan’ın danışmanlığında Tutku Tüzüner’in yönetmenliğinde çekilen film, aynı zamanda MEF Okulları 2. Kısa Film Yarışması’nda da birinci olarak hem ulusal hem de uluslararası platformda takdir kazandı.

Filmi izlemek için tıklayınız.

Öğrencilerimizin fotoğrafları ve birincilik belgemiz ektedir.