français | Türkçe

giriş

NDS Çevre Kulübü hava, su, toprak ve sürdürülebilir yaşam çalıştayındaydı...

NDS Çevre Kulübü 19 Aralık Cumartesi günü Özel Marmara Koleji’nde yapılan Hava, Su, Toprak ve Sürdürülebilir Yaşam Çalıştayına katıldı.

İki bölümden oluşan çalıştayın ilk bölümünde eğitmen Sayın Taner Aksel sürdürülebilir yaşamın gerekliliği, ilkeleri ve tasarımlarını anlattı. Kendi doğal gıdanı üretmek, topluluk bahçesi, temiz enerji, doğal yapılar ve geri dönüşüm gibi konuların ele alındığı oturum öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

Çalıştayın 2. bölümünde ise :

Basit bir solar fotovoltaik sistem kurulumu ile elektirik üretimi, kompost gübre ve yükseltilmiş yatak yapımı gibi atölye çalışmalarına geçildi.

Verimli geçen çalışmaya Robert Kolej, Mef okulları, İstanbul Ted Okulları, Eyüboğlu Koleji, Saint Michel Fransız Lisesi, Saint Joseph Fransız Lisesi proje okulları dışında Galatasaray lisesi, Özel Ayazağa Işık Lisesi, TEV İnanç Türkeş Koleji öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Çalıştayın ev sahipliğini yapan Marmara Eğitim Kurumlarına ve Eğitmen Taner Aksel’e teşekkür ederiz. Bizler İşbirliğine dayalı, hoşgörülü, doğal dengeyi gözeten ve sorunun değil çözümün parçası olmak için bir aradayız...

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi E-OKUL web-mail