16-17-18 Aralık NDS C.E.S. Eskişehir gezisi

Notre-Dame De Sion Fransız Lisesi C.E.S. Gezi Komisyonu olarak, 16-17-18 Aralık tarihlerinde, öğretmenlerimiz Veysel Işıklı, İpek Kaspi, Hanife Taşdelen, Mirey Derkazez ve Türk Müdür Başyardımcımız Suzan Sevgi ile beraber 49 öğrencinin bulunduğu bir grupla Eskişehir’e bir gezi düzenledik.

16 Aralık Cuma günü saat 11.30’da otobüse bindik ve yolculuğumuz başladı. Öğle yemeğimiz için Sapanca’da mola verdik. Hava şartları ve trafik dolayısıyla ilk gün gezeceğimiz Kurtuluş Müzesi’ni ertesi güne bıraktık ve otele gittik.

Otele yerleştikten ve oteldeki havuz, sauna ve jakuziden de faydalandıktan sonra akşam yemeğimizi yedik ve Porsuk Nehri’nin de bulunduğu Eskişehir Merkez’de bir tur atmaya çıktık. Otelde bizden başka misafirler olduğunu unutmamaya gayret ettik.

Cumartesi sabahı erkenden yeni açılmış Kurtuluş Müzesi’ni gezmeye gittik.
Müzenin özelliklerinden bizi en çok etkileyen, Kurtuluş Savaşı ile ilgili Yunanistan’dan alınan fotoğrafların da sergileniyor olmasıydı. Ardından Lületaşı Müzesi ve El Sanatları Çarşısını gördükten sonra öğle yemeğimizi yemek için yola koyulduk.

Öğle yemeğinden sonra Balmumu Müzesi, Odunpazarı evleri ve Sazova Parkı’nı gezdik. Sazova Parkındaki Akvaryum, Masal Şatosu, Uzay Evi ve Korsan Gemisini gezdik. Çok yorulmuştuk ve artık otele dönme vakti gelmişti. Saat 17.30 civarı otelimizde döndük ve dinlendikten sonra otelde akşam yemeğimizi yedik.

Cumartesi akşamı da küçük bir grup olarak Eskişehir Merkez’de dışarı çıktık ve son gecemizin tadını çıkardık. Otele döndüğümüzde hep birlikte oyunlar oynadık.

Pazar sabahı bavullarımızı toplayıp kahvaltıya indik, artık otelden ayrılma vakti gelmişti. Gündüz gözüyle görmek amacıyla tekrar Porsuk Çayı civarında serbest zamanımız oldu, ardından da Devrim Arabası’nı görmeye gittik. Sonrasında öğle yemeğinde meşhur çibörekten (böyle yazılıyormuş) yedik ve Kent Park’ta gezdik. Kent Park’taki turumuzdan sonra artık İstanbul’a dönme zamanı gelmişti, otobüse bindik ve yola koyulduk. Akşam yemeğimiz için de tekrar Sapanca’da yemeğimizi yedik ve saat 19.30’da İstanbul’a vardık.

Bizlere bu güzel geziyi düzenlememizde destek olan Fora Turizm’e ve okul idaremize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.