NDS 2019 Mezuniyet Töreni

24 Haziran 2019 tarihinde, Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi’nin büyük bahçesinde, kurucu temsilcisi Sör Monique, Lise Müdürü Yann de Lansalut, Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, NDS’liler Derneği Başkanı Lale Murtezaoğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Gamze Aksüt, öğretmen, veli ve yakınlarının katılımıyla, 133 NDS öğrencisi coşkulu bir törenle diplomalarını aldı.

Kurumun simgesi mor kuşaklı siyah cüppelerini giymiş lise öğrencileri, onur merdiveninden inerek sahnedeki yerlerini aldılar.

Günün sunuculuğunu üstlenen 12 F sınıfından Selin E. ve Meriç G., konukları selamlayarak sırayla söz aldılar.

Lise Müdürü, Türk Müdür Başyardımcısı ile öğrenci velisi Prof. Dr. Şebnem Burnaz’ın konuşmalarından sonra, sırasıyla okul birincisi, ikincisi ve üçüncüsü, Sıla V. (12G), Nora B. (12F) ve Nil A. (12E); NDS’liler Derneği le Okul Aile Birliği’nden armağanlarını aldılar. Dönem arkadaşları adına söz alan Sıla, NDS’de geçirdiği beş yılla ilgili izlenimlerini aktardı.

Her sınıftan en yüksek ortalamaya sahip öğrencilere -Prix d’excellence - Mükemmellik Ödülleri dağıtıldı. İnsani ve toplumsal vasıfları ile öne çıkan her sınıftan bir lise öğrencisi, -Prix d’honneur- Onur Ödülü’nü Sör Monique’in elinden aldı. Lise müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler, sırayla sahnedeki yerlerini alarak geri kalan öğrencilere diplomalarını dağıttılar.

Öğrencimiz Tan’ın diplomasını lisenin İngilizce öğretmeni olan annesi Jülide Dağtekin’in elinden alması tüm katılımcıları duygulandırdı. Fransa’da bir eğitim kurumunda müdür olarak görev yapmak üzere NDS’den ayrılan 12. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcısı Aurélie Frau-Kozak, bir veda konuşması gerçekleştirdi.

Tüm genç mezunlarımızı içtenlikle kutluyor, Türkiye’de veya yurt dışında sürdürecekleri üniversite eğitimlerinde her birine başarılar diliyoruz!

NDS kapıları onlara her zaman açık kalacak.