NDS 2017 Mezuniyet Töreni

19 Haziran günü Notre-Dame de Sion 2017 dönemi 118 öğrencisinin mezuniyet töreni mutluluk ve heyecan içinde gerçekleşti.

Yoğun yağışlar törenin her zamanki gibi okul bahçesinde yapılmasına izin vermedi. Mezuniyet Töreni öğrencilerin velileri, aile büyükleri, arkadaşlarının katılımıyla Hilton Convention Center’da gerçekleşti.

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi kurucu temsilcisi Soeur Monique Harisboure, Okul Müdürü Yann de Lansalut, Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, NDS Öğretmenleri, NDS’liler Derneği Başkanı Lale Murtezaoğlu, NDS Okul Aile Birliği Başkanı Selen Serbetçi, Şişli Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı ve Başkan danışmanı Selim Mataracı’nın katıldığı törende gençler NDS logolu cüppeleri içinde mor çiçeklerin arasından geçerek yerlerini aldılar.

Öğrenciler adına konuşan Ceylin Bormalı ve Atakan Bakışkan öncelikle tüm salonu başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenler adına bir dakikalık saygı duruşuna, ardından İstiklal Marşı’mızı söylemeye davet etti.
Okulda her hafta gururla bayrağı taşıyan Can Özkaracalar Mezuniyet Töreninde son kez bayrağı tuttu.

Ceylin ve Atakan anlamlı konuşmalarının ardından Okul Müdürü Yann de Lansalut’yü, Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’yi ve veliler adına konuşmayı yapan Yankı Yazgan’ı sırasıyla kürsüye davet ettiler; sonra da sözü töreni yönetecek olan müdür yardımcıları Aurélie Frau-Kozak’a verdiler.

Okul idarecileri, okul kurucu temsilcisi Sr Monique Harisboure’u Okul birincisi Derya Yavuz’a diplomasını vermek üzere davet etti.
Okul birincisi Derya Yavuz, ikincisi Melissa Ergün ve üçüncüsü Ceylin Bormalı önce diplomalarını aldılar, ardından NDS’liler Derneği Lale Murtezaoğlu’nun dernek adına sunduğu hediyeler, NDS Okul Aile Birliği Başkanı Selen Şerbetçi’nin Okul Aile Birliği adına sunduğu hediyeler öğrencilerimize takdim edildi.

Ardından diğer öğrenciler de müdür yardımcıları ve öğretmenlerinin elinden diplomalarını aldılar.
Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, üniversite ve hayat yolunda başarılar, iyi şanslar diliyoruz.
Her zaman söylediğimiz gibi..
Siz ne zaman isterseniz..
NDS’nin kapısı sizlere her zaman açık...
Bizi ziyarete gelmeyi istediğinizde biz hep NDS’deyiz…