français | Türkçe

giriş

NDS 2013 Edebiyat Ödülü Murat Gülsoy’a sunuldu

28 Mayıs 2013 Salı günü Fransız Sarayı’nda düzenlenen törende, NDS 2013 Edebiyat Ödülü Fransa Başkonsolosu Hervé Magro tarafından, « Baba, Oğul ve Kutsal Roman » adlı eseri için yazar Murat Gülsoy’a sunuldu.

Beşinci kez düzenlenen NDS Edebiyat Ödülü töreni, yine çok sayıda edebiyat tutkununu bir araya getirdi.

Başkonsolos Hervé Magro, Murat Gülsoy’a ödülünü sunmadan önce, Türkiye ile Fransa arasındaki kültürel bağların pekiştirilmesine katkıda bulunan bu ödülü oluşturdukları için Notre Dame de Sion Lisesi yönetimine ve Mezunlar Derneğine teşekkür etti ve “Yıldan yıla büyüyen başarısıyla bu olay gittikçe daha çok önem kazanmaktadır” diye ekledi.

Yazar Murat Gülsoy ile ilgili olarak Başkonsolos: “Sadece Türkiye’deki post-modern romanın bir kilit ismi olmakla kalmıyor, kendisi ayrıca Boğaziçi Üniversitesinde öğretim üyesidir ve yaratıcı yazı atölyeleri düzenlemektedir. Bu çerçevede, üç yıl önce Notre Dame de Sion Lisesinde roman yazımı üzerine bir çalışma yönetmişti. Murat Gülsoy’da beni özellikle duygulandıran, gençlere yazma tutkusunu aşılamaya çalışmasıdır,” şeklinde konuştu.

Kapanış konuşmasını yapan Lise müdürü Yann de Lansalut ise, önce jüri üyelerine ve NDS Edebiyat Ödülünün gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese, ardından da özellikle Notre Dame de Sion’da düzenlenen kültür etkinliklerinin bütününe, bunlar arasında NDS Edebiyat Ödülüne göstermiş olduğu ilgi dolayısıyla Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu’na teşekkürlerini sundu.

recherche


Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail