Masa Tenisi Gençler Bölge ve Türkiye Müsabakaları’nda Derece

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından Kasım ayında Bursa’da ve Nevşehir’de düzenlenen takım ve ferdi müsabakalarda öğrencimiz Defne K. 3 kategoride derece elde etti.

5 ile 7 Kasım tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen ve bölge genelinde 7 farklı ilden toplam 71 sporcunun katıldığı Masa Tenisi Gençler Bölge Müsabakaları’nda hazırlık sınıfı öğrencimiz Defne, takım yarışlarında 4’üncülük, ferdi yarışlarda ise bölge sıralamasında 6’ıncılığı elde etti.

26 ile 27 Kasım tarihlerinde Nevşehir’de düzenlenen Yıldızlar ve Gençler En İyiler Ferdi 1. Etap Müsabakaları’nda 9’unculuğu, 10 ile 12 Aralık tarihlerinde Balıkesir’de düzenlenen Yıldızlar Bölge Takım ve Ferdi Müsabakaları’nda 1’inciliği elde etti.

Elde ettiği bu dereceler ile Yıldızlar ve Gençler Milli Takım Havuzu tarafından Şubat 2023’te düzenlenecek olan Türkiye En İyi 12’ler Masa Tenisi Turnuvası’na katılmaya hak kazanmıştır.

Spor hayatına Fenerbahçe Spor Kulübü’nde devam eden öğrencimizi kazandığı derecelerden ötürü içtenlikle kutlar, masa tenisi branşındaki başarılarının devamını dileriz.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.