français | Türkçe

giriş

Klavsen Resitali

13 Mayıs 2010, 20:00

| Konser , Herkese açık

Davetiye için buraya tıklayın!

Violaine COCHARD, Klavsen

Arnaud PUMIR, Klavsen

PROGRAM:

Violaine COCHARD Resitali

Jean-Philippe RAMEAU  (1683-1764)

Suite en mi (livre de 1724) :

Allemande

Courante

Gigue en Rondeau

2ème Gigue en Rondeau

Le Rappel des Oiseaux

La Villageoise

Rigaudons 1 et 2

Musette en Rondeau

Tambourin

Antoine FORQUERAY  (1672-1745)

La Rameau

Jacques DUPHLY  (1715-1789)

La Pothouin

Les Grâces

Antoine FORQUERAY :

La Portugaise

Jacques DUPHLY :

La Forqueray
Médée

***

Ara

***

Arnaud PUMIR Resitali

Johan Jacob Froberger

Suite en do majeur

Lamentation sur la mort de sa royale majesté Ferdinand IV roi de Rome

Gigue

Courante

Sarabande

Jean Sebastien Bach

Suite anglaise en sol mineur

Prélude

Allemande

Courante

Sarabande

Gavotte I & II

Gigue

VIOLAINE COCHARD

1973’te Angers’de doğan Violaine Cochard klavsen eğitimine 8 yaşında, doğduğu kentin konservatuvarında, Fançoise Marmin ile başlamıştır.1991’de klavsenden ilk birincilik ödülünü, 1994’te ise oybirliğiyle basso ve klavsen’den iki birincilik ödülünü almıştır. Haziran 1999’da Montreal Uluslararası Klavsen Yarışmasında Birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Kurucusu olduğu Amarillis üçlüsüyle , York (1995), Fnapec (1997) ve Gustav Leonhardt tarafından yönetilen Sinfonia (1997) yarışmalarında birincilik ödülü almıştır

Üç yıl boyunca (1999-2002) Montpellier Bölgesi Devlet Konservatuvarında öğretmenlik yaptıktan sonra zamanının çoğunu çok sayıda toplulukla birlikte oda müziğine ayırmakta, Fransa’da, Avrupa’da ve Güney Amerika’da resitaller vermektedir.

ARNAUD PUMIR

Müzik eğitimine piyanoda başlayan Arnaud Pumir, barok repertuvar tutkusu nedeniyle klavsenle devam etmeyi seçti. Lille Bölgesi Devlet Konservatuvarında klavsen dalında altın madalyaya ve oda müziğinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Aynı konservatuvarda Jean Boyer ile org eğitimi de aldı.

O zamandan beri topluluk ve orkestralarda basso çalmakta, solist olarak repertuvarını genişletmekte, lirik çalışmalar ve koreografi çalışmaları yapmaktadır. Solist olarak ya da topluluklarla, özellikle G. Benda’nın Klavsen Konçertosu ve J.H. d’Anglebert’in klavsen için eserlerine ayrılan, eleştirmenlerin çok beğendiği kayıtlar yapmıştır. Geçtiğimiz günlerde ise, yeni bir marka altında (ADC) tarihî bir Lyon klavseninde verdiği resitalini kaydettirmiştir.

Eski Müzik Beceri Sertifikasına sahip olan Pumir halen Grenoble Bölgesi Devlet Konservatuvarında klavsen, basso ve oda müziği eğitimi vermekte ve Versailles Barok Müzik Merkezi Master bölümü öğrencilerinin “Şarkı Şefi” görevini sürdürmektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail