Kırda sihirbazlık

23 Şubat 2019 18:00

Sihirbaz-Yazar ve Solist Vincent de Lavenère ile Kırda Sihirbazlık

Kırda sihirbazlık, başlangıçta bahçe için tasarlanmış küçük çapta müzikal bir sihirbazlık şeklidir ve bizi “şarkılı sihirbazlık” dünyası ile tanıştırır. Şaşırtıcı ustalıktaki kural dışı sihirbaz Vincent de Lavenère bizi sürükleyici, şiirsel ve hayal ürünü ritimlerle dolu sihirli dünyasında yolculuğa çıkarıyor.

Alışılmışın dışındaki sihirbaz Vincent de Lavenère sihirbazlığa; top, ses, kuş şarkıları ve dağ gürültüsüyle dolu bir havai fişek gösterisinin havada ustaca yönetilen bir dansla hayat bulduğu yenilikçi bir anlayış kazandırıyor ve duyularımızı büyüleyen saf ve şiirsel bir gezintiye bizleri davet ediyor.

Yaklaşık yirmi yıldan beri, müzikal sihirbazlığın öncüsü Vincent de Lavenère, bu özel arayışı sanatsal yaklaşımının merkezine oturtuyor.

«İcra etmeyi sevdiğim sihirbazlık, genelde ustalık üzerine kurulu bu görsel yazında anlam kazanıyor; ancak sadece bununla da sınırlı değil. O, özellikle nefes, ses ve temponun anahtar kelimeler olduğu ve sihirbazlıkla doğan bir müzikaliteye de dayanıyor.»