français | Türkçe

giriş

JAZZ: TRIO CENK ERDOĞAN – İLE -

4 Haziran 2009, 20:00

| Konser , Herkese açık

-İLE-

Zamanın dışında kalmak istediğimiz anlarda, gözlerimizi kapatıp dinlemek istediğimiz albümler vardır. Kulak kesildiğimiz boşluklar, tanıdık melodiler içine çeker bizi... ve bir parçası olmaya başlarız dinlediğimiz müziğin.

Sıcak ve samimi bir iletişim hali gibi belki... Hani üç arkadaşın sohbetine denk...
 
“İle”, bağlaç ‘ile’, doğu ile batıyı bağlamaktan çok, o sonsuz yaşam alanında var olmaya, müzik yapmaya dair bir albüm.
İddiasız ama üzerine çok düşünülmüş, yalın ama derin, çok bağırmadan söyleyeceğini söyleyen...

 
Trio’nun kurucusu olan Cenk Erdoğan Türkiye’nin ünlü caz müzisyenleri ile caz kompozisyon çalıştı, aynı zamanda Türk klasik müziği alanında da çalışmalar yürüterek perdesiz gitar üzerine uzmanlaştı. Perdesiz gitarda Türk geleneksel sazları olan bağlama ve tanburdan etkilenen özel bir teknik kullanarak caz armonizasyonlarını geleneksel melodilerle birleştiren Cenk Erdoğan, yurtdışındaki uzmanların da dikkatini çekiyor.

Bu anlamda 2004 yılında Amerika’da “Berklee College of Music” ve “Queens College of Music” e davet edilerek buralarda perdesiz gitar üzerine atölye çalışmaları düzenledi ve konserler verdi.

Ayrıca Cengiz Onural’ın “Bir Nefes Hayat” adlı albümünde aranjör, Gevende ve Mircan Kaya’nın albümlerinde guitarist, Serkan Çağrı’nın “Âlâ” albümünde “Resim” isimli parçanın bestecisi olarak yer alan Cenk Erdoğan, bugüne kadar “Issız Adam”, “Sis ve Gece” filmlerine ve “Kabuslar Evi”, “Bıçak Sırtı”, “Yol Arkadaşım” gibi TV dizilerine de müzikler yaptı.
 
Cenk Erdoğan’ın gitarına Arda Baykurt’un davulu ve Alper Kılıç’ın kontrbasının da eklenmesi ile ortaya çıkan trionun, yapımcılığını Sinan Sakızlı’nın üstlendiği ilk albümü “İle” ustalara saygıda kusur etmeden yeni bir şeyler yapmanın ilk adımı...
 
 

MÜZİSYENLER

 Cenk Erdoğan: Perdeli - perdesiz gitar, e-bow, yaylı tanbur

Arda Baykurt: Davul

Alper Kılıç: Kontrbas, bas gitar
 
 

ALBÜMDE YER ALAN PARÇALAR

 1. Sonbahar

2. Ansızın

3. Dady Goes

4. Tatlı Dillim

5. Kına

6. Dün

7. Geçmiş Günler

8. Limon

9. Kuzey

10. Sabah Bozlağı
 

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail