français | Türkçe

giriş

Ilja Scheps, piyano

7 Nisan 2016, 19:30

| Konser , Herkese açık

Program:

- Grande Valse Brilliante E Flat majör op. 18
- Berceuse op.57
- Scherzo Nr. 2 b-Moll op. 31

*** Ara ***

Ilja Scheps, piyano

Ilja Scheps, profesörleri Lev Vlassenko ve Evgenij Schenderowitch gözetiminde Moskova’nın P.I. Tchaïkovski Konservatuvarında okudu.

1982 - 1992 yılları arasında Moskova Filarmoni Derneği solisti oldu. O dönem, orkestra eşliğinde konserler ve solo resitaller verdi.
Piyanoyla dünyaca ünlü şarkıcı ve enstrümantalistlere eşlik etti ve böylece Bach, Mozart, Beethoven, Chopin, Debussy, Scriabine, Prokofiev, Tchaïkovski ve ayrıca Schnittke, Silvestrov ve Denisov’un da eserlerinden oluşan geniş bir repertuvar edindi.

Ilja Scheps, bir yandan dünyanın çeşitli yerlerinde sahneye çıkarken, diğer yandan kendisinin de daha önce eğitim gördüğü Moskova’nın P.I. Tchaïkovski Konservatuvarında ders verdi. Sanatçı yaşamakta olduğu Almanya’da 1992’den bu yana Rostock Üniversitesi ve Darmstadt Müzik Akademisinde profesör olup, hâlihazırda Köln’deki Musikhochschule’de ders vermektedir.

Sanatçı ayrıca, uluslararası müzik akademilerinde atölye ve usta sınıfları düzenlemekte ve birçok üniversitede misafir profesör olarak çalışmaktadır.

Ilja Scheps birçok uluslararası piyano yarışmasında jüri üyeliği ve Almanya’da Uluslararası Piyano Yarışması "Amadeo Ödülü" jüri başkanlığı yaptı.

Ilja Scheps, "MCA" (ABD); "Le Chant du Monde" (Fransa), "Melodia" (Rusya), "Coriolan / Teldec", "Deutsche Welle", "ECM Records" (Almanya) markalarıyla, 10’u aşkın sayıda CD kaydetmiştir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail