Fransa Başkonsolosu Sayın Olivier Gauvin’in Ziyareti

8 Ekim 2021 Cuma günü, İstanbul’un Fransa Başkonsolosu Sayın Olivier Gauvin ve Fransız Dili İş Birliği Ataşesi Sayın Vincent Brousse, Okul Müdürü Alexandre Abellan ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi eşliğinde liseyi ziyaret ettiler. Ardından Gösteri Salonunda 11. sınıf öğrencileriyle bir araya geldiler.

Bir grup 11. sınıf öğrencisinin seçmeli Fransızca dersinde yaptıkları hitabet atölyeleri ile bağlantılı bu buluşma, etkili konuşma sanatı ile daha genel anlamda bir dinleyici kitlesi önünde öğrencilerin kendilerini rahat ve açık ifade etmelerini sağlayacak yetenekleri geliştirme ve diplomasi mesleği hakkında zengin bir fikir alışverişine vesile oldu. Aynı zamanda öğrenciler, Fransız dili ile geliştirdikleri ilişki ile Fransa’da veya Fransızca konuşulan başka bir ülkede sürdürecekleri eğitim projeleri konularında Sayın Brousse ile sohbet etme olanağına da sahip oldular.

Okulun kültür sanat etkinlikleriyle ilgili de bilgi alan Başkonsolos, klasik müziğe olan ilgi ve yeteneğini okulun klavseni ve konser piyanosunu çalarak gösterdi.

Sayın Gauvin ve Sayın Brousse’a bizi ziyaret ettikleri ve öğrencilerimize zaman ayırıp her birinin sorusuna ayrı ayrı sıcak bir ortamda cevap verme nezaketinde bulundukları için çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca, bu vesileyle, Sayın Konsolos’un mükemmel bir müzisyen, eğitim almış bir piyanist olduğunu öğrenmekten büyük mutluluk duyuyor ve bu nedenle kendisini Notre-Dame de Sion Lisesindeki müzik etkinliklerinde sık sık görmeyi umuyoruz.