Eğitimde Teknoloji Uygulamaları

Sınıflarımızda projeksiyon ve etkileşimli tahtalar ile eğitim yapılmaktadır.

Okulumuzda BYOD (Bring Your Own Device) projesi uygulanmaktadır. 2016-2017 öğretim yılında lise son sınıflar dışında tüm seviyelerde taşınabilir bilgisayarın, eğitim materyallerinin arasında bulunması uygun görülmüştür.
Bu konudaki duyuruyu okumak için tıklayınız.

Bilgisayar etiği konusunda bilinçlenmiş ve bilgisayarında zorunlu işlemleri (kullanılan programların lisanslı olması, sistemde bir adet antivirüs programının yüklü olması, moodle sisteminde yer alan kullanıcı bilgileri ile eğitim amaçlı bir hesap açılması) gerçekleştiren her öğrenci Bilgi İşlem Merkezinin onayı doğrultusunda bilgisayarını okulun kablosuz ağına bağlayabilmektedir.

NDS’de Google Apps Eğitim sürümü kullanılmaktadır. Mobil ve Web tabanlı e-posta arayüzü ile spam filtreleme ve virüs kontrol mekanizması sayesinde öğrenci ve öğretmenlerimizin güvenli haberleşmesini Gmail uygulaması ile gerçekleştirmekteyiz. Google Drive uygulamaları sayesinde de öğrencilerimiz geleceğin “Bulut teknolojileri” ile çalışmaktalar. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz office uygulamaları olarak libreOffice dışında bulut sistemini de derslerde kullanmaktalar.

NDS öğretmenleri eğitim teknolojisini yakından takip etmektedir.

Öğretmenlerin, teknolojik gelişimleri takip edebilmeleri, yıl boyunca hizmet içi eğitim alabilmeleri için TICE (Eğitimde Teknoloji) sitesi hazırlanmıştır. Ayrıca katılınan yurt içi ve yurt dışı seminer notlarına öğretmenlerimiz bu alandan erişebilmektedirler.