français | Türkçe

giriş

David Guerrier & Olivier Moulin : Duo trompet piyano

18 Şubat 2017, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Herkese açık

PROGRAM :

*** ARA ***

David Guerrier, trompet :

David Guerrier, parlak bir trompetçi kariyerinin yanı sıra (2004 ve 2007’de, Maurice André Yarışması Birincilik Ödülü, ARD Munich Yarışması Birincilik Ödülü, Victoires de la Musique’te Yılın Enstrümantal Solisti) Lyon Ulusal Yüksek Müzik Konservatuvarında (CNSM) Michel Garcin Marrou’nun sınıfında, ardından da Universität für Musik Wien’de Roland Berger’in sınıfında korno eğitimi aldı. 2004 ile 2009 yılları arasında Fransa Ulusal Orkestrası’nın solo kornocusu olduktan sonra 2009’dan 2010’a kadar yine aynı şekilde Lüksemburg Filarmoni Orkestrası’nda çalıştı. 2006’dan beri de Lyon CNSM’de korno öğretmektedir.
David Guerrier gerek Fransa’da, gerekse yabancı ülkelerde, Emmanuel Krivine, Kurt Masur, Marek Janowski gibi şefler yönetimindeki saygın orkestralarla korno ve trompet konserleri gerçekleştirdi. Oda müziği partnerleri arasında Renaud ve Gautier Capuçon, Nicolas Dautricourt, Henri Demarquette, Martha Argerich, Bertrand Chamayou, Nicolas Angelich, Frank Braley, Michel Dalberto, Dana Ciocarlie, Olivier Moulin, Paul Meyer, Nicolas Baldeyrou, Thierry Escaich bulunmaktadır.
Diskografisinde özellikle John Nelson yönetimindeki Paris Orkestra topluluğu ile Mozart’ın Dördüncü Korno Konçertosu ve Emmanuel Krivine yönetimindeki Filarmoni Odası ile Schumann’ın dört korno ve orkestra için Konzertstück adlı eseri bulunmaktadır.

Olivier Moulin, piyano :

Lyon’da doğan Olivier Moulin, Lyon Müzik ve Dans Yüksek Devlet Konservatuvarının önce Eric Heidsieck, ardından Géry Moutier’nin sınıfından mezun oldu. Oy birliğiyle birinci seçilerek bitirdiği uzmanlaşma kısmından sonra üç yıl boyunca Salzburg’un Mozarteum Üniversitesine kabul edilerek, Alman pedagog Karl-Heinz Kämmerling’in piyano ve Clemens Hagen’ın oda müziği sınıflarında okudu. Burada, jürinin tebrikleriyle ’’Master of Arts’’ derecesini aldı.

Uluslararası birkaç yarışma kazanan sanatçı (La Roque d’Anthéron, Montpellier/Radio-France, Chopin à Paris, Le Touquet, Lille, Salzburg, Beijing…) gibi büyük festivallere ve Fransa’nın (Grand Auditorium de Radio-France, Salle Gaveau, Salle Cortot, Unesco, Auditorium du Louvre, Arsenal de Metz…), Avrupa’nın (Avusturya, Almanya, Belçika, İspanya, Norveç, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İsviçre, Türkiye…), Asya’nın (Japonya, Çin, Kore), ve Kuzey Amerika’nın itibarlı salonlarına davet edildi. Konserleri, Fransız ve yabancı medyada düzenli olarak yayınlanmaktadır.

Olivier Moulin ayrıca Fransız ve yabancı orkestra ve şefleriyle işbirliği yapmakta ve Eve Ruggiéri, le Fine Arts Quartet, David Guerrier, Bertrand Chamayou gibi sanatçılarla ya da Philharmonique de Radio-France solistleriyle düzenli olarak sahneye çıkmaktadır.

Franz Liszt müziğine ayırdığı ilk solo plağı, Ameson/Codaex etiketiyle 2011 yılında çıkmıştır.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail