français | Türkçe

giriş

Contraston grubu 19 Nisan 2016’da NDS’de barok müzik konseri verdi

Kontralto Judit Rajk, kemanda Gábor Csonka, viyolada Gyula Mohacsi ve bas klarnette Horia Dumitrache’tan oluşan Contraston topluluğu, 19 Nisan’da NDS Gösteri Salonu’nda bir barok müzik konseri verdi.

Programın ilk bölümünde J. Kàjoni’nin “ Codex-Caioni” adlı eserinden alıntılar, ardından Jean-Sébastien Bach’tan “Goldberg Varyasyonları, BWV 988” ve György Kurtag ile Dezső Tandori’nin “ Eszkà-Emlékzaj” adlı eserinden alıntılar vardı.

Gösteri J.S. Bach’tan “Es ist vollbracht”, H. Purcell’den “Adagio”, A. Pärt’ten “ Es sang vor langen Jahren - Motette für de la Motte, pour alto, violon et violon alto” adlı eserlerin yorumu ve son olarak B. Bartok “Çocuklar için derlemeden alıntılar” (1. ve 2. kitap) ile devam etti.

Aradan sonra B. Bartok’un “Çocuklar için derlemeden alıntılar” (3. ve 4. kitap), sonra da M. Balogh’un “"Dialogue", 12 Makam sur les haikus de Pelin Özer” yorumlandı.

Daha sonra izleyiciler J.S. Bach ’tan iki eser olan “Müzikal Sunudan (Musikalisches Opfer) 16. Fuga canonica in Epidiante, BWV 1079” ile “Prélude et Fugue en Fa mineur, BWV 534”’ü dinlediler.

Barok gece, G.F. Handel’in Radamisto-Aria de Zenobia- operasının 3. perdesi “Deggio dunque, oh Dio, lasciarti...” ve Radamisto operasının 2. perdesi “Già che morir non posso...” ile son buldu.

http://www.nds.k12.tr/CONTRASTON

Alttaki bağlantıları tıklayarak bu konserden parçalar dinleyebilirsiniz:

recherche


Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi E-OKUL web-mail