Cinemands ödüllere ara vermiyor

Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Sinema Kulübü CINEMANDS, geçtiğimiz hafta dört ödül alarak geçen yıl kazandığı başarıları devam ettirdi.

Okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Cemil Ceylan tarafından yürütülen CINEMANDS; yönetmenliğini Asya Günen’in yaptığı “The City” isimli İstanbul’u anlatan filmle, Alev Okulları 8. Kısa Film Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Aynı film, ISE WORLDun Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlediği ve yaklaşık 500 filmin başvurduğu yarışmada “Birincilik” ödülünü alarak ekim ayında beş gün sürecek New York seyahatini kazandı. Filmin yönetmeni Asya Günen ve görüntü yönetmeni Alp Revanbahş kulüp öğretmeni Cemil Ceylan ile bu seyahate birlikte katılacak. Bulgaristan’ın Sofya şehrinde dünyadaki Frankofon okulları arasında düzenlenen yarışmada da özel seçkiye giren “The City” haziran ayı içinde Bulgaristan’da sinema salonlarında gösterilecek.

Yönetmenliğini Tutku Tüzüner’in yaptığı, senaryosunu ise Ezgi Yaramanoğlu’nun yazdığı “Butterfly” isimli film ise SETEM AKADEMİ’nin düzenlediği kısa film yarışmasında Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Film, New York State University’nin desteğiyle Amerika’nın New York şehrinde düzenlenen toplamda tüm dallarda 69 ülkenin katıldığı 960 projenin yarıştığı Genius Olympiad Bilim ve Sanat Yarışması’nda “Birincilik” ödülünü kazanarak uluslararası arenada da ismini duyurdu.

Ayrıca bu yıl geçen yıl Tutku Tüzüner’in çektiği “La Vie”, Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Tür Film Ödülleri’nde ve Saint Joseph Kısa Film Yarışması’nda “Birincilik” ödülünü kazandı ve İzmir Uluslararası Film Festivali’nde Özel Seçki’de yer alarak İzmir Fransız Sarayı’nda gösterime girdi.

YouTube’da «La Vie (Turkish Subtitle) - 2015» videosunu izleyin.

YouTube’da «The City (Turkish Subtitle)» videosunu izleyin.

YouTube’da «GENIUS Olympiad 2016: Butterfly» videosunu izleyin.