français | Türkçe

giriş

Chantal Câlin, şanson

6 Aralık 2011, 19:30

| Konser , Herkese açık

Şanson

Davetiye için buraya tıklayın.

Belçika Başkonsolosluğu’nun desteğiyle

Piaf’tan Câlin’e…

Chantal Câlin, Limbourg’un bir eyaleti olan Tessenderlo’da (Belçika) yaşamaktadır ancak çocukluğu Seraing’de geçmiştir ve sanatçı, müzik eğitimini Liège Kraliyet Konservatuvarında yapmıştır.

Sanatçının aldığı ödüller:
1996 SoundMixShow Finali En İyi Kadın Şarkıcı ödülü;
1997 “Uluslararası Büyük Fransız Şarkıları Yarışması” İzleyici Ödülü ve Özgünlük Ödülü;
Paris’te, Sacem’de düzenlenen «2000 yılı Edith Piaf Büyük Ödülü»nde, En İyi Yabancı Yorumcu ve İzleyici Birincilik Ödülleri;
Tessenderlo’nun “2000 yılı Kültür Madalyonu”; Lummen’in “2003 yılı Kültür Ödülü”.

2001 yılında, Chantal Câlin her yıl Paris’teki Père Lachaise mezarlığında düzenlenen « Edith Piaf »’ı anma etkinliğinde şarkı söylemeye davet edilir. 2010’da, bu etkinlikte onunucu kez şarkı söylemiştir.

Chantal Câlin, 50 şarkılık bir Edith Piaf repertuvarının yanı sıra, Fransız şarkılarının farklı türlerinde de geniş bir yelpazeye sahiptir.

Paris’teki bağlantıları sayesinde, besteleri arasında «Non, je ne regrette rien»’in de yer aldığı Charles Dumont ile tanışır. Birlikte birkaç kez « Les Chansons d’Amour (Aşk Şarkıları) » gecesi düzenlerler. Dumont, Câlin’e, Câlin’in « De Piaf à Câlin (Piaf’tan Câlin’e) » adlı yeni programında dinleyebileceğiniz iki de şarkı armağan etmiştir .

«Love Story» ile Oscar alan Francis Lai da, Chantal için, Robert Lepagès’in sözlerini yazdığı yeni şarkılar bestelemektedir.

Chantal Câlin’in,«De Piaf à Câlin (Piaf’tan Câlin’e) » adlı programında, Piaf’la çalışan bestecilerin ve Piaf’ın repertuvarını seslendiren sanatçıların şarkıları, ayrıca Jacques Brel’den parçalar ve kendi kişisel repertuvarından şansonlar yer almaktadır.
İkinci bölümde ise, Piaf’ın en tanınmış şarkılarıyla birlikte, bu büyük sanatçının daha az bilinen şarkılarını da keşfedeceksiniz.

Chantal Câlin’e programında bir piyanist, bir akordeoncu ve bir kontrbasçı eşlik etmektedir.

Program:

*** Ara ***

Edith Piaf

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail