français | Türkçe

giriş

Celine Frisch, Klavsen

11 Şubat 2010, 20:00

| Konser , Herkese açık

klasik müzik

Davetiye için buraya tıklayın!

CÉLINE FRISCH KLAVSEN RESİTALİ

Program:

Jean-Philippe Rameau

« Premier Livre » (1706) - Suite en la

Prélude

Allemande

Courante

Gigue

Sarabandes

Vénitienne

Gavotte

Menuet

« Pièces de Clavecin » (1724/1731)

*******

Jean-Sébastien Bach

Suite française en sol majeur BWV 816

Allemande

Courante

Sarabande

Gavotte

Bourrée

Loure

Gigue

Toccata en mi mineur BWV 914

CÉLINE FRISCH

1974 Marsilya doğumlu olan Céline Frisch, 2002 yılındaki Victoires de la Musique classique’e aday gösterilen ilk klavsen sanatçısıdır.
Fransa’da Théâtre de la Ville, Radio France veya Théâtre du Châtelet gibi önemli konser salonlarının konuğu olan Céline Frisch, Washington, Buenos Aires, Sydney, Seul, Brüksel ve Lizbon gibi birçok farklı kentte konserler vermektedir. Sanatçının eleştirmenler tarafından büyük övgüyle karşılanan albümleri uzmanlaşmış müzik yayınları tarafından da birçok ödüle layık bulunmuştur. Sanatçı Variations Goldberg kaydıyla, 2002 yılında Diapason d’or ve 2001 yılında Monde de la Musique’in Choc ödüllerini almıştır.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Notre Dame de Sion Lisesi tarafından düzenlenen bu resital, aynı zamanda, Notre Dame de Sion Lisesi’nin konser salonunu zenginleştiren yeni klavseni de keşfetmek için bir fırsat. Org ve klavsen yapımcısı Laurent Soumagnac tarafından 18 ay süren bir çalışmanın sonunda imal edilen 1748 tarihli Collesse klavseninin bu benzer kopyası, en önemli Fransız klavsenistlerinden Arnaud Pumir tarafından müzikal olarak test edilmiştir.

Culturesfrance – Fransa Dışişleri Bakanlığı desteğiyle

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail