français | Türkçe

giriş

Campwolftrack-Mudurnu

6-7-8 Ekim 2011 tarihlerinde 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerimizin katılımı ile doğa ve macera kampı olan Campwolftrak’a gittik. Kampımız , Mudurnu’ya 19 km mesafede olan Dokurcun-Bekdemirler köyü yolu üzerindeydi. Kampımıza ulaşmak için belli bir noktadan sonra 20 dakikalık bir trekking yaptık.

Bu yürüyüş ile doğa kampımız başlamış oldu. Serdar Kılıç ve deneyimli uzman eğitmenler tarafından karşılandık. Öğle yemeğinden sonra yapılan ip parkurundaki etkinlik ve kil çalışmasından sonra gece yürüyüşünü gerçekleştirdik ve ilk gün etkinliğimizi tamamlamış olduk. İlk günkü yol ve etkinlik yorgunluğu sonrası erkenden dinlenmek için ahşap evlere yerleştik.

Kamp yerimiz tamamen doğa ile iç içe girmişti. Kampın içinden Mudurnu Çayı geçiyordu.

Kamp süresince Serdar Kılıç,doğa ile iç içe yaşamanın önemini, sağlıklı beslenme ve doğayı koruma hakkında bilgilerini paylaştı.

Su oyunları ve takım oyunlarında liderlik, takım ruhu, ekip olma, paylaşma ve yardımlaşma hedeflenmişti. Verilen hedeflere ulaşmak için yapılması gerekenler ,uzman eğitmenlerin eşliğinde yapıldı.

Serdar Kılıç okçuluğun tarihimizdeki yeri ve önemi anlattı; okçuluk malzemelerini tanıttı ve örnek atışlar yaptı.

Kamp ateşimizi yıldızların altında yakarak ‘marsh mallow’ kızarttık ve güzelce yedik. Kamp ateşimizin etrafında koyu bir sohbete dalarak geceyi tamamladık.

Kültürel gezi kapsamında Mudurnu ilçesi gezildi ,yöreye özgü organik gıdalar aldık.

Ve akciğerlerimizi bol oksijenle doldurarak İstanbul için dönüş yoluna çıktık.

Ekler

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail