français | Türkçe

giriş

Brahms’ı sever misiniz?

6 Haziran 2012, 20:00

| Konser , Herkese açık

Davetiye için buraya tıklayın.

Piyano resitali

Brahms’ı sever misiniz?

Orçun Orçunsel - piyano

PROGRAM:

Rhapsodie op. 79 no. 2 sol minör

**ARA**

Ballade op 118 no 2 sol minör

Intermezzo op. 118 no 3 La Majör

Intermezzo op. 119 no 1 si minör

Albumblatt la minör (Türkiye’de ilk seslendiriliş)

Paganini Çeşitlemeleri op.35b (2. Kitap)

ORÇUN ORÇUNSEL

İstanbul’da doğan Orçunsel, 4 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girerek ilk piyano çalışmalarına başladı. Daha sonra Zeynep Yamantürk ile çalışarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı piyano bölümünden iki defa sınıf atlayarak 2004’te mezun oldu. 

Kompozitör Ali Darmar ve Devlet Sanatçısı Piyanist Prof. Ayşegül Sarıca ile çalışmalarının yanı sıra dünya çapındaki piyanist ve pedagog Stephen Kovacevich, Thomas Yee ve Hanry Faures’in çalışmalarına katılarak, bu sanatçılardan büyük ilgi gördü. 
Çeşitli uluslararası yarışmalarda dereceler alan sanatçı, Johann Sebastian Bach’ın Passacaglia & Fuga do minör eseri ile Maurice Ravel’in “La Valse-Poeme choregraphique” eserini piyanoya uyarlayarak bu çalışmasıyla İdil Biret, Karl-Heinz Kammerling, Stephen Kovacevic gibi dünyanın önde gelen sanatçılarından övgü topladı. Orçun Orçunsel, Borusan Filarmoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni, Filarmonia İstanbul, Sinema Senfoni, Şişli Senfoni gibi çeşitli orkestralarda piyanist olarak görev almış, 2007 yılında Avusturya Liseliler Vakfı Bursu ile Salzburg yaz akademisine giderek Karl-Heinz Kammerling ile çalışmıştır. 

Sanatçı, ilk kompozisyon çalışmalarına 8 yaşında başlamış; 18 yaşına kadar bu yönde kendini geliştirmiş, bu süre içerisinde, 4 Senfoni; “Fırtına” ve “Düş Oyunu” isimli iki opera, 8 yaylı Kuartet, 6 piano, 3 keman sonatı; yüzün üzerinde oda müziği ve solo çalgı eseri, Requiem başta olmak üzere büyük orkestra, solistler ve Koro için 6 eser bestelemiştir. 

Halen dünyanın çeşitli yerlerindeki birçok konser için kompozisyon ve düzenleme yapmakta, kısa film müzikleri bestelemektedir.
Mezun olduktan sonra şeflik çalışmalarına Devlet Sanatçısı Prof. Gürer Aykal ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı yüksek lisans programında başlamış, 2007 yılında İzmir Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası’nı yönetmiş, aynı yıl Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası’nın, Muhsin Ertuğrul Sahnesinde perde açan Yalçın Tura’nın “Leyla ile Mecnun” Operasında şef yardımcılığını üstlenerek temsillerden bazılarını yönetmiştir. 2008 ve 2009 yıllarında Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nın şef yardımcılığını üstlenmiş, 2011 ve 2012 yıllarında da Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’na konuk şef olarak katılmıştır. 2008 yılından bu yana İstanbul’da Notre Dame de Sion Fransız Lİsesinin desteği ile kurmuş olduğu Orchestra’Sion’un daimi şefliğini ve Genel Sanat Yönetmenliğini yapmaktadır.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail