français | Türkçe

giriş

Bendis topluluğu NDS’de iki konser verdi

Yan flütte Nihan Atalay, barok viyolonselde Ciprian Campean ve klavsende Paolo Corsi ’den oluşan Bendis topluluğu 10 Mart’ta «Marathon Bach I» adlı ilk bir konser için NDS’de sahne aldı.

Gecenin programında izleyiciler Carl Philippe Emanuel Bach’tan ’’Hamburger Sonate pour flûte Wq 133 Sol Majeur’’, ardından da Johann Sebastian Bach’tan ’’ Trio Sonate ré mineur BWV 527 pour orgue’’ parçalarını dinlediler.

Aradan sonra Johann Sebastian Bach ’tan iki eser çalındı: ’’Suite Numéro 1 Violoncelle Solo Senza Bass Sol Majeur BWV 1007’’ ve ’’Sonate mi mineur pour flûte et basse continue BWV 1034’’

12 Mart’taki ikinci konserinde ise Bendis topluluğuna barok kemanla Jeanne Mathieu de katıldı.

Bu kez programın adı «Marathon Bach II» ’dı. İlk bölümde çalınan parçalar Johann Sebastian Bach’tan ’’Sonate en trio en Sol Majeur BWM 1038’’ ve ’’Sonate en Do Majeur pour flûte BWV 1033’’, Carl Philippe Emanuel Bach’tan da ’’ Sonate en trio Wq 148’’ oldu.

Aradan sonra topluluk önce Johann Sebastian Bach’tan ’’Sonate pour Violon et Basse Continue BWV 1023’’ adlı parçayı, sonra da Carl Philippe Emanuel Bach’tan ’’ Sonate en trio ré mineur Wq 145’’ adlı eseri yorumladı.

http://www.nds.k12.tr/Ensemble-Bendis-7737
http://www.nds.k12.tr/Bendis-Toplulugu

Alttaki bağlantıları tıklayarak, konserlerden beş alıntı dinleyebilirsiniz :

recherche


Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi E-OKUL web-mail