français | Türkçe

giriş

B.E.G. Trio

7 Ocak 2012 , 19:30 → 21:30

| Konser , Klasik müzik , Herkese açık

Klasik müzik

Davetiye için buraya tıklayın!

B.E.G. Trio

Beste Tıknaz, Viyola

Evrim Güvemli, Klarnet

Gülnare Şekinskaya, Piyano

Program:

Vals - Do # m

Scherzo - Si m

Ballade - La b M

*Ara*

BESTE TIKNAZ – Viyola

Müzisyen bir aileden gelen Beste Tıknaz, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. 7 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Ani İnci ile viyola öğrenimine başladı. Lisans bölümünün iki sene üst üste en başarılı öğrencisi seçilip İstanbul Üniversitesi tarafından bursa layık görülen Tıknaz; 2002’de lisans, 2004’te yüksek lisans diplomalarını aldı. Sanatçı, 2010’da sanatta yeterlik programından mezun oldu. 2006-2008 yılları arasında tam burslu olarak öğrenim gördüğü Boston Konservatuvarından ‘’President Award’’ ödülünü alarak dereceyle mezun oldu.
Tıknaz, eğitimi boyunca pek çok ünlü müzisyen ile çalışma fırsatı buldu. Bu isimlerden bazıları, devlet sanatçısı R. GÜNEŞ, Prof. M. BUCCHOLZ, Prof. T. MASURENKO, N. IMAI, Y. BASHMET, L. MATCZYNSKI, M. KELLEY, M. Ruth RAY, R. NOREN, R. TAPPING, R. DIAZ, B. PASQUER, B. GUIRANNA, M. THOMPSON, P. FARULLI, C. PHELPS, M. TENENBAUM olarak sayılabilir.

Sanatçının pek çok ulusal ve uluslararası yarışmada ödülleri vardır, ICMEC Yarışması (Altın Madalya, Carnegie Hall, NY), BO. CO. String Idol, MTNA Young Concert Artists State ve Eastern Yarışmaları, BO. CO. Konçerto Yarışması, 9 Eylül Üniversitesi Ulusal Viyola Yarışması bunlardan en önemlileridir.

Tıknaz, yurtiçi ve yurtdışında resitaller vermekte ve solist olarak çeşitli orkestralarla birlikte çalmaktadır. Aynı zamanda aktif olarak oda müziği çalışmaları yapan sanatçı, bu konuda ulusal ve uluslararası otoriteler ile çalışmaktadır. Tıknaz, Kibele Quartet, Sospiro Quartet, Winsor music Quartet’leri ile uzun soluklu olarak çalışmış, uluslararası arenalarda konserler vermiştir. CRR, AKM, İtalyan Kültür Merkezi, İş Sanat gibi Türkiye’nin önde gelen salonlarında yer aldığı gibi; Boston Symphony Hall, Harvard Sanders Tiyatrosu, Bonn Beethoven Halle, Berlin Konzerthause, Carnegie Hall gibi uluslararası salonlarda da yer almıştır.
Sanatçı şu anda, 2009 yılında kurulmuş olan Semplice Quartet’in Üyesidir.

Sanatçı, pek çok festivale katılmıştır. Bunlardan bazıları, Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, Bonn Beethoven Festivali, Budapeşte Bahar Festivali, Berlin Genç Orkestralar Festivali, Applehill Oda Müziği Festivali, Salzburg Müzik Festivali, 34. ve 36. Uluslararası Viyola Kongresi, Akdeniz Çağdaş Müzik günleridir.

Türkiye’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Enka Senfonietta, Işık Üniversitesi Oda Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestralarında viyola grup şefi olarak yer almış olan Tıknaz; aynı zamanda Akbank Oda Orkestrası, Tekfen Karadeniz Filarmoni Solistleri Orkestralarında yer almıştır. Amerika’da; Boston Chamber Orkestrası, Boston Conservatory, Keen Chamber Ensemble, MIT Chamber Orchestra ve Emmanuel Müzik Orkestralarına da viyola grup şefliği yapmıştır.

Beste Tıknaz halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır. Boston’da gerçekleşen “International Youth and Muse” ve Japonya’da gerçekleştirilen “International Chichibu” Festivaline hoca olarak davet edilmiştir. “Beste Tıknaz ve Barış Yıldızları” adı ile başlattığı program ile konserler vermektedir. www.bestetiknaz.com

EVRİM GÜVEMLİ – KLARNET

1993 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarında klarnet çalışmalarına Oktay Bağırov ile başlayan Evrim Güvemli, Rotary Kulübünün düzenlemiş olduğu “Yılın Genç Müzisyeni” yarışmasında, 1998 yılında 3.’lük, 2000 yılında da 1.’lik ödülü kazandı.

Liseyi İTÜ Devlet Konservatuvarında bitirdikten sonra 2000 yılının yazında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinin sınavlarına girdi ve tam burs kazanarak iki yıl boyunca Vladimir Zverev ile çalışma fırsatı yakaladı. Burada oda müziği çalışmalarına katıldı ve konserler verdi.

2002’nin yaz döneminde, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarının sınavlarını kazanarak, klarnet ve oda müziği çalışmalarına burada devam etti. Ulusal Fransız Orkestrasında solist, Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris’te profesör olan Guy Dangain’in ve Pablo Casals Festivallerinin sanat yönetmenliğini yürüten Michel Lethiec’nin ‘Master Class’larında aktif olarak yer aldı.

2002 yılından bu güne kadar, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Borusan Filarmoni Orkestrası, Orkestrasion Oda Orkestrası ve Orkestra İstanbul ile konserler verdi.

2004 Eylül ayında, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasının açmış olduğu sınavı kazandı ve orkestra üyesi olarak çalışmalarına burada devam etti. İş Sanat, Avusturya Konsolosluğu, Galatasaray Üniversitesi, C.K.M.,Strasbourg ve Konzerthaus Berlin’de, Paris’te, Debussy Konservatuvarında, Notre Dame de Sion’da orkestra, oda müziği konserleri ve resitaller verdi. Bununla beraber Mart 2008’de, ünlü şef Alexander Rahbari yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde “Deniz Sever Klarinet Konçertosu’nun” prömiyerini gerçekleştirmiştir.
Ayşegül Kirmanoğlu ile sık sık çalışma fırsatı bulan Güvemli, halen çalışmalarına İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve İ.Ü.Devlet Konservatuvarında doktora öğrencisi olarak devam etmektedir.

GÜLNARE SEKİNSKAYA-Piyano

Gülnare Şekinskaya, piyano öğrenimine yedi yaşında Ivett Guvelis ile Azerbeycan Devlet Konservatuvarı Müzik Okulunda başladı.
1979 yılında Azerbeycan Devlet Konservatuvarına Prof.Dr.Ferhat Badalbeyli’nin öğrencisi olarak kabul edildi.
1984 yılında yüksek lisans,1990 yılında doktora derecesini pekiyi dereceyle tamamladıktan sonra çalışmalarını Moskova Devlet Konservatuvar’nda Prof.Lev Naumov ile devam ettirdi.
1999 yılında Unesco-Türkiye tarafından projelendirilen, Türkiye’deki Dünya Kültür Mirasları Listesi konulu belgeseli için Nihal Yapalı ile beraber bestelediği müziklerin icrasını da yapan sanatçı,1996 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail