français | Türkçe

giriş

Ayşe Celasun, piyanist

8 Aralık 2011, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Herkese açık

Klasik Müzik

Davetiye için buraya tıklayın.

Piyano Resitali

Program:

Ayşe Celasun, piyanist

Ayse Celasun, Istanbul Konservatuvarında Şive Onat’ın sınıfında beş yaşında başladığı piyanoya, burslu olarak gittiği Paris’te Ecole Normale de Musique’de Germaine Mounier’nin sınıfında devam etti.

Diplôme Superieur de Concertiste (üst derece konser piyanisti diploması) ile aynı zamanda Paris VIII Üniversitesinden Müzikoloji Lisansı aldıktan sonra öğretime ve başta Türkiye, Fransa, Almanya ve İtalya olmak üzere birçok ülkede konserler vermeye başladı.

1989 ile 1991 arasında New York Manhattan School of Music’de büyük Rus pedagog ve piyanist Arkady Aronov ile çalıştı. Paris’e dönerek eğitim ve konserlerine devam etti.
Ayrıca Paris ve Münih’te Sergiu Celibidache ile orkestra yönetimi üzerine eğitim gördü.
Sanatçının partnerleri arasında G. Torma, J. Bourgès-Maunoury, J. Canon, M.Maurer, A. Sicot, F.Masquelier, D.Rachmanov... sayılabilir.

Yarışmalarda düzenli olarak jüri üyeliği yapmaya davet edilen Ayşe Celasun halen Fransa’da Créteil Ulusal Konservatuvarında aktif öğretim görevlisi olarak çalışmakta olup iki senelik bir imkan sayesinde bir süredir Türkiye’dedir.

2011 yılında Coopératif de la Musique Nouvelle ile işbirliğine gitmiştir ; Pr. Ahmet Yürür ve Dr. Alper Maral kendisi ve partnerleri için beste yapmışlardır.

***

Bu konser,

- 12/12/11 tarihinde, Paris’teki Cité International des Arts’da - Türkiye Büyükelçiliğinin Yüksek Himayelerinde, Mehmetçik Vakfı yararına;

- 16/12/11 tarihinde, Chicago’daki Northbrook Public Library’de

olmak üzere, iki kez daha gerçekleşecektir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail