français | Türkçe

giriş

Aura Musicale

21 Mayıs 2013, 19:30

| Konser , Barok müzik , Herkese açık

Barok müzik

Davetiye için buraya tıklayın.

 Aura Musicale Budapest – Barok enstrümanlarla

Dominik Wörner, bas bariton

Paulik László, barok keman

Posvanecz Éva, barok keman

Máté Balázs, barok çello

Joseph Reunen, klavsen

Eski Müzik ustası olarak anılan Aura Musicale Topluluğu, 1995’te, daha önce birlikte başka Macar ve uluslararası oda müziği topluluklarıyla çalmış olan genç barok müzisyenlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Topluluğun sanat yönetmeni, dünya çapında ünlü barok çello sanatçısı Balázs Máté’dir.
Müzisyenlerin grup kurma arzusu, Salzbourg ve Innsbruck yaz festivalleri sırasında, Biber’in "Chi la durée vince la" adlı operasının hazırlanması sırasında ortaya çıkmıştır. Buradaki coşkulu, renkli, esprili ve usta yorumlarıyla izleyicilerin büyük beğenisini kazanmışlardır.

O zamandan beri kendilerini Orta Avrupa bestecilerinin müziğine adamışlardır. Repertuvarları, 1600’lerden 1800’lere kadar uzanmakta ve çok sayıda nadir eser içermektedir; bunlar deneyimin ve yoğun bir araştırmanın ürünleridir.

Giuseppe Valentini’nin "Bizzarrie 7, Op.2" adlı eseri üzerine yaptıkları CD, Venedik’teki "Fondazione Cini Vakfı’’nın "Premio del Disco Antonio Vivaldi" ödülünü almıştır.

Topluluk, önemli Eski Müzik Festivallerinde çok sayıda başarılı konser vermiştir: Würzburg’daki "Eski Müzik Günleri", "Kutsal Tirol Müziği Günleri", " Eckardsau Festivali", veya Budapeşte’deki "Eski Müzik Günleri" ve " Forum Sopron Early Music».

Aura Musicale Budapest, konser ve CD’leriyle dünya çapında bir ün kazanmıştır.

Mart / Nisan 2004’te ise, Bach ’ın " La Passion selon Saint Jean» adlı eseriyle – en ünlü ses solistlerinden olan Harry van der Kamp, Peter de Groot, Rainer Trost, Markus Schäfer ‘in eşsiz işbirliğiyle - Orta Avrupa’da bir turne gerçekleştirmişlerdir.

Program:

- Music for a While

- If Music Be the Food of Love

*** Ara ***

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail