français | Türkçe

giriş

Arnaud Pumir - klavsen

3 Aralık 2011, 19:00

| Konser , Barok müzik , Herkese açık

Davetiye için buraya tıklayın.

Barok müzik

Arnaud Pumir - klavsen

Program:

Program, François Couperin, Jean Philippe Rameau, Jacques Duphly ve Claude Bénigne Balbastre’nin eserlerinden oluşacaktır.

ARNAUD PUMIR - klavsen

Müzik eğitimine piyanoda başlayan Arnaud Pumir, barok repertuvar tutkusu nedeniyle klavsenle devam etmeyi seçti. Lille Bölgesi Devlet Konservatuvarında klavsen dalında altın madalyaya ve oda müziğinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Aynı konservatuvarda Jean Boyer ile org eğitimi de aldı.
O zamandan beri topluluk ve orkestralarda basso çalmakta, solist olarak repertuvarını genişletmekte, lirik çalışmalar ve koreografi çalışmaları yapmaktadır. Solist olarak ya da topluluklarla, özellikle G. Benda’nın Klavsen Konçertosu ve J.H. d’Anglebert’in klavsen için eserlerine ayrılan, eleştirmenlerin çok beğendiği kayıtlar yapmıştır.

Geçtiğimiz günlerde ise, yeni bir marka altında (ADC) tarihî bir Lyon klavseninde verdiği resitalini kaydettirmiştir. Eski Müzik Beceri Sertifikasına sahip olan Pumir halen Nantes Bölgesi Devlet Konservatuvarında klavsen, basso ve oda müziği eğitimi vermekte ve Versailles Barok Müzik Merkezi Master bölümü öğrencilerinin “Şarkı Şefi” görevini sürdürmektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail