A.B.D., Kanada, İngilitere Üniversitelerine Başvuru Süreci

Okulumuzun yurt dışı danışmanlık ofisi, Fransa üniversiteleri ve ABD, Kanada, İngiltere üniversiteleri olmak üzere iki alt bölümde öğrencilere destek sağlamaktadır.

Okulumuzda, ABD, Kanada, İngiltere üniversitelerine hazırlık süreci ile başvurular aynı zamanda 10.sınıflar müdür yardımcısı rehber öğretmen Mirey Aji Derkazez ve öğrenci tarafından birlikte yönetilir. Yurt dışı danışmanlık ofisi öğrencilerimize lise öğretiminin birinci yılından itibaren bu ülkelerdeki üniversiteler, eğitim programları, hazırlık ve başvuru süreçleri (dil yeterlilik sınavları, standardize testler, yaz okulları, stajlar ve diğer aktiviteler) ile ilgili bilgi ve destek verir.

Okulumuzda düzenli olarak öğrenci ve velilere yönelik bilgilendirici sunumlar ve üniversite temsilcileri tarafından yapılan tanıtımlar gerçekleşmektedir. Öğrencilerimiz 2014-2015 eğitim-öğretim yılında aralarında University of Chicago, Johns Hopkins, University of British Columbia, Waterloo University bulunan pek çok dünya çapında üniversitenin temsilcileri ile kendi okullarında bir araya gelme şansını yakalamışlardır.

Öğrenci ve velilerimiz arzu ettikleri takdirde, randevu alarak, görüşmeye gelebilirler.