16.İstanbul Liseler Arası Fransızca Tiyatro Festivali

NDS, 19-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında, tiyatro kulübü sorumluları Hélène Köroğlu ve Pauline Rives tarafından düzenlenen, 16. İstanbul Liseler Arası Fransızca Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yaptı.

Açılış cuma öğleden sonra okul müdürü Yann de Lansalut tarafından yapıldı.
Etkinlik programları çerçevesinde gerçekleştirilmiş olan, duvar temalı farklı atölye çalışmalarının sunumları pazar günü öğleden sonra gerçekleşti.

Tevfik Fikret Ankara, Sainte-Pulchérie, Saint-Joseph, Saint-Benoît, Galatasaray, Pierre Loti ve Notre Dame de Sion liselerinin Fransızca tiyatro kulüpleri oyuncuları, yedi ayrı tiyatro eserini dönüşümlü olarak hafta sonu boyunca sergilediler.

Cumartesi gecesi, farklı kültürlerden gelen oyunculardan oluşan, profesyonel Knospi Tiyatro topluluğu, seyircileri çok güldüren « Pyrame ve Thisbé’nin çok acımasızca ölümlerinin çok acınası komedisi» oyununu sahneledi.

NDS Orkestra kulübü tarafından lisenin bahçesinde verilen konser organizasyona müzikal bir esinti kattı.

Kapanışta okul müdürümüzün de altını çizmiş olduğu gibi, 2017 organizasyonu, öğrencinin de öğretmenin de katılmaktan büyük keyif aldığı çok başarılı bir festival oldu.

Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak, her ikisi de NDS öğretmeni olan Régine Winisdoerffer ve Elisée Reclus’un yardımlarıyla, bu organizasyondaki etkinlikleri tanıtmakla görevli olan genç gazeteci ve fotoğrafçıların sunumları ile bu Festivali ilk kez veya yeniden yaşayabilirsiniz.

www.nds.k12.tr/festistanbul2017