français | Türkçe

giriş

14 MAYIS TA İZMİT ORTABURUN KÖYÜNDEYDİK...

ATIL DURUMDA BULUNAN OKUL BİNASININ ONARIMINI TAMAMLADIK...
Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Çevre Kulübü 14 Mayıs tarihinde İzmit Ortaburun köyündeydi. Bizleri Kocaeli Belediyesi yetkilileri, Kocaeli Tema temsilcisi Nermin Tol, köy muhtarı ve tüm misafirperverliği ile köy halkı karşıladı.
Diktiğimiz ceviz fidanlarını gördük. Kocaeli Belediyesi ziraat mühendislerinden fidanların gelişimi konusunda bilgi aldık. Dikilen ceviz fidanlarının da ortama uyum sağladığı ve büyüdüğü, bu dönemde bazı zararlıların ağaçlara gelebileceği bunların biyolojik ilaçlarla yok edileceği bilgisini aldık. Ayrıca diktiğimiz fidanların 3 sene sonra meyve vermeye başlayacağını öğrendik.
Aynı gün İzmit Kocaeli Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz çalışma sonucunda atıl durumda bulunan okul binasının son durumunu gördük. Elektrik tesisatın ve su tesisatın yenilenmesi, çelik dış kapı takılması dışında tüm tadilat işlerinin yapılmıştı.
Onardığımız bina köy halkının ortak kullanımına ayrılacak.
Çevre kulübü olarak önümüzdeki öğretim yılında öğrencilerimiz ile birlikte köy çocuk ve kadınlarına yönelik eğitici çalışmaları burada yapmayı planlamaktayız.

recherche


Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail