français | Türkçe

giriş

Franck Ciup 6 Kasım 2014’te NDS’de müzikseverlere unutulmaz bir konser verdi

Piyanist, klasik müzik ve film müziği bestecisi; Bourges’da çocukluk rüyasını gerçekleştirdiği Saint-Bonnet Tiyatrosu’nun kurucusu ve sahibi Franck Ciup, 6 Kasım 2014’te NDS Gösteri Salonu’nda kendisini izlemeye gelen müzikseverlere keyifli bir konser verdi.

Sıcak ve samimi tavırlarıyla dikkat çeken Ciup konserden sonra da her yaştan izleyicisiyle güzel bir sohbet gerçekleştirdi.

Franck Ciup Eric Satie’den ’’1ere Gymnopédie’’, Frédéric Chopin’den op.34 Vals No 2 ve Jean-Sébastien Bach’tan Goldberg Varyasyonlarını yorumladı.

Konserde dinleyicilerin en çok ilgisini çeken bölüm ise sanatçının kendi besteleri oldu. Özellikle« L’ode à la joie » ya da « L’hommage à Jeanne » gibi parçalarda büyük bir duygu yoğunluğu yaşandı. « Le pardon » ya da « Fantaisie op. 112 »’den yaptığı alıntı, her bir eser bir öyküyü, bir ruhsal durumu veya bir hayat dilimini anlatıyordu.

Franck Ciup ayrıca otuz üç yaşında hastalıktan ölen Romanyalı piyanist Dinu Lipatti’yi de kendisine bir parça adayarak andı. Tam bir yıl önce keşfettiği ve kendisini heyecanlandırıp esinleyen kent olan İstanbul için bestelediği « Istanbul forever » adlı parça ile konserini çok etkileyici bir şekilde tamamladı.

Aşağıdaki bağlantıları tıklayarak Franck Ciup tarafından bestelenen ve konserde çalınan eserlerden ikisini dinleyebilirsiniz :

https://soundcloud.com/nds-k12/franck-ciup-06-11-2014-2 (Hommage à Jeanne)

https://soundcloud.com/nds-k12/franck-ciup-06-11-2014-4 (Fantaisie opus 112)

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi Veli-Öğretmen Görüşme Günleri E-OKUL web-mail