français | Türkçe

giriş

Çağatay Akyol’un Arp Sanatçıları Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği resital

Yaklaşık otuz yıl önce arp çalmaya başladığında, Türkiye’nin ilk erkek arpçısı olma özelliğini kazanan Çağatay Akyol, Aralık 2009’da vefat eden arpçı Ceren Necipoğlu anısına, 16 Ocak 2013’te Arp Sanatçıları Derneği ile ortak düzenlenen bir arp resitali verdi.

Sanatçı, hayranlarından oluşan bir izleyici kitlesine Haendel ’den Danyel Mantı’ya, Debussy’den, Albert Zabel, Marcel Grandjany, Ertuğrul Bayraktar, Âşık Veysel ve Ferenc Farkas gibi daha çağdaş bestecilere uzanarak değişik dönemlere ait eserlerden oluşan bir program sundu.

Çağatay Akyol, kariyerini uluslararası alanda sürdürmekte, dünyanın en ünlü orkestralarıyla, en tanınmış salonlarda ve festivallerde sahneye çıkmaktadır.
2007’de kurulan Arp Sanatçıları Derneği’nin amacı, arpın kültürleri birleştirme ve Türkiye’nin kültür mirasını büyütme yeteneğini ortaya koyan müzik projeleriyle, bu aletin Türkiye’de tanınmasını sağlamaktır.

Aşağıdaki linklere tıklayarak, bu güzel akşamdan alıntılar dinleyebilirsiniz :

https://soundcloud.com/nds-k12/a-atay-akyol-16-01-2014-1 (Haendel)
https://soundcloud.com/nds-k12/a-atay-akyol-16-01-2014-4 (Mantı)
https://soundcloud.com/nds-k12/a-atay-akyol-16-10-2014-6 (Bayraktar)
https://soundcloud.com/nds-k12/a-atay-akyol-16-01-2014-7 (Veysel)

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi Veli-Öğretmen Görüşme Günleri E-OKUL web-mail